profil

/

Zadania Prace

Ludzie Paleolitu

drukuj
satysfakcja 81 % 343 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ludzie paleolitu żyli w gromadach, liczących zwykle 20-30 osób. Żaden człowiek nie byłby w stanie przeżyć sam. Kłótnia czy rozłam w gromadzie groził jej członkom śmiercią.

CO JEDLI LUDZIE PALEOLITU ?
Głównym zajęciem ludzi starszej epoki kamiennej było myśliwstwo. Jedla przede wszystkim mięso dużych zwierząt:
-mamutów
-reniferów
-dzikich koni
-byków
-niedzwiedzi
Gromada wędrowała ich śladem całymi tygodniami , szukając sposobności do polowania. Dietę uzupełniano mięso mniejszych zwierząt oraz jadalne częścni roślin, zebrane przez kobiety i dzieci.
Myśliwi paleolitu umieli rozniecać ogień.

ŻYCIE CODZIENNE
Ludzie paleolitu prowadzili wędrowny tryb życia. Cronili się w napotkanych jaskiniach, namiotach zrobionych ze zwierzęcych kości i skór lub w ziemiankach.Ludzie starszej epoki kamiennej ubierali się w skóry zwierzęce. Zszywali je igłami wytwarzanymi ze zwierzęcych kości.Nasi przotkowie umieli też szyć buty i czapki.
Kości służyły nie tylko do stawiania szałasów, ale i do wyrobu narzędzi np. igieł czy harpunów, oraz jako opał.


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: ludzie_paleolitu.doc
Komentarze (8) Brak komentarzy
14.10.2011 (14:47)

kolejny dowód dla nawiedzonych wegetarian wegan itd ze ludzie to nie drapieżcy ale roślinożercy ?to dlaczego do ku nędzy polowali ?myśleli że to marchew i soja ?

9.10.2011 (18:00)

A jaką religię wyznawali ludzie paleolitu.?

4.10.2011 (17:38)

przdyałlo sie 5 z p[lastyki

28.9.2011 (16:26)

mogłam sama sobie przepisać z książki ale fajnie żę przepisalas

26.9.2011 (17:42)

nic mi to nie pomogło :d

Historia powszechna


Zadania z Historii
Rose970 rozwiązanych zadań
Historia 15 pkt 19.12.2014 (21:41)

PILNE!!!!!!!!!!!!!!! 1" Życie polityczne Rzeczpospolitej 1918-1931" 2 "II wojna światowa 1939-1945" 3"Opozycja...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

ooooooolenka0 rozwiązanych zadań
Historia 50 pkt 19.12.2014 (18:14)

Wyjaśnij główne założenia liberalizmu, socjalizmu oraz idei narodowych w Europie pierwszej połowy XIX w.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

madzulenkaA0 rozwiązanych zadań
Historia 50 pkt 18.12.2014 (22:07)

Czesc, musze zrobic prace z histori pt " kultura i sztuka XIX wieku i pierwszej połowie XX wiieku " ma znajdowac sie w niej punkty...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

mulatka2326450 rozwiązanych zadań
Historia 50 pkt 18.12.2014 (20:07)

W jaki sposób Igancy łukasiewicz walczył z nędzą Galicyjską

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

webster10100 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 18.12.2014 (17:45)

Wyjaśnij pojęcie jesień ludow- przedstaw jej przyczyny, przebieg i skutki. ?

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.