profil

satysfakcja 81 % 342 głosów

Ludzie Paleolitu

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Ludzie paleolitu żyli w gromadach, liczących zwykle 20-30 osób. Żaden człowiek nie byłby w stanie przeżyć sam. Kłótnia czy rozłam w gromadzie groził jej członkom śmiercią.

CO JEDLI LUDZIE PALEOLITU ?
Głównym zajęciem ludzi starszej epoki kamiennej było myśliwstwo. Jedla przede wszystkim mięso dużych zwierząt:
-mamutów
-reniferów
-dzikich koni
-byków
-niedzwiedzi
Gromada wędrowała ich śladem całymi tygodniami , szukając sposobności do polowania. Dietę uzupełniano mięso mniejszych zwierząt oraz jadalne częścni roślin, zebrane przez kobiety i dzieci.
Myśliwi paleolitu umieli rozniecać ogień.

ŻYCIE CODZIENNE
Ludzie paleolitu prowadzili wędrowny tryb życia. Cronili się w napotkanych jaskiniach, namiotach zrobionych ze zwierzęcych kości i skór lub w ziemiankach.Ludzie starszej epoki kamiennej ubierali się w skóry zwierzęce. Zszywali je igłami wytwarzanymi ze zwierzęcych kości.Nasi przotkowie umieli też szyć buty i czapki.
Kości służyły nie tylko do stawiania szałasów, ale i do wyrobu narzędzi np. igieł czy harpunów, oraz jako opał.


Autor Sakura2007
Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: ludzie_paleolitu.doc
Komentarze (8) Brak komentarzy zobacz wszystkie
14.10.2011 (14:47)

kolejny dowód dla nawiedzonych wegetarian wegan itd ze ludzie to nie drapieżcy ale roślinożercy ?to dlaczego do ku nędzy polowali ?myśleli że to marchew i soja ?

9.10.2011 (18:00)

A jaką religię wyznawali ludzie paleolitu.?

4.10.2011 (17:38)

przdyałlo sie 5 z p[lastyki

28.9.2011 (16:26)

mogłam sama sobie przepisać z książki ale fajnie żę przepisalas

26.9.2011 (17:42)

nic mi to nie pomogło :d

Historia powszechna


Zadania z Historii
Nieaktywny
Historia 10 pkt 23.10.2014 (19:50)

Jakie pytania można ułożyc do wyrazów; Babilon Zmartwychwstanie Błogosławieni Wulgata Dobra nowina Jan Królestwo Namaszczenie Piotr Dzękczynienie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 15 pkt 23.10.2014 (14:31)

Juliusz Cezar i jego podboje. ( szczegółowo. )

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 15 pkt 22.10.2014 (17:19)

1. Przedstaw zmiany w położeniu społeczeństwa polskiego po powstaniu Listopadowym. 2. Wskaz najważniejsze przemiany ustrojowe w Rosji po rewolucji...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 10 pkt 21.10.2014 (22:08)

Odszukaj w internecie płuci i wieku 3 dowolnych wybranych krajów przerysuj lub wklej do zeszytu i krótko scharakteryzuj

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 50 pkt 21.10.2014 (20:18)

O czym mówi czwarty rozdzial Konstytucji?

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.