profil

Graniastosłup

drukuj
satysfakcja 43 % 335 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Graniastosłup jest to figura przestrzenna - bryła.
Graniastosłup, którego wysokości są prostopadłe do podstaw nazywamy graniastosłupem prostym.
Graniastosłyp prosty, który ma w podstawie wielokąt foremny nazywamy graniastosłupem prawidłowym.
Ściany boczne graniastosłupa są prostokątami.
Podstawy to ściany równoległe i przystające, które mogą być dowolnymi wielokątami.
Wysokość graniastosłupa prostego to odcinek prostopadły do podstaw i równa jest długości krawędzi bocznej.
Graniastosłup, którego wszystkie ściany są prostokątami to prostopadłościan.
Graniastosłup, którego wszyskie boki są kwadratami to sześcian.

1. Pole powierzchni prostopadłościanu wyraża się wzorem:
Pc=2*a*b+2ah+2bh
2. Pole powierzchni sześcianu wyraża się wzorem:
Pc=6*a do kwadratu
3. Pole powierzchni całkowitej graniastosłupa wyraża się wzorem:
Pc=Pp+Pb
Pp-pole podstaw
Pb-pole powierzchni bocznej (pole ścian)


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: graniastosłup.doc
Komentarze (23) Brak komentarzy
15.12.2011 (16:56)

słaba stronka

20.2.2011 (13:58)

ale jaki jest wzór na Pb?

12.4.2011 (19:17)

ale jaki jest wzór na Pb?

6.5.2009 (21:43)

Pc = 2 Pp + Pb



Pp - pole podstawy

Pb - pole boków



a tamto co na dole napisane to objętośc

22.4.2009 (14:37)

nie no to jest genialne... jak można napisać coś takiego i to z błędem?! pole całkowite graniastosłupa wynosi Pc= 2Pp Pb...

6.5.2009 (21:41)

1111luki żal mi cie podaleas wzór na objętoś a nie na pole całkowite

17.3.2009 (19:07)

moglo by byc troche bardziej rzeczowo :)



Zadania z Matematyki
natalkadanielska30 rozwiązanych zadań
Matematyka 10 pkt wczoraj o 20:59

Jeśli (x+y)2=25 i x2+y3=13 to iloraz xy równy jest A) -6 B) 6 C) 12 D) 37

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

lalina1580 rozwiązanych zadań
Matematyka 10 pkt wczoraj o 13:40

Ile minut w dobie?

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Matematyka 10 pkt 18.12.2014 (21:42)

Czy mógłby mi to ktoś rozwiązać ? Bardzo proszę o szybka odpowiedz z góry dziękuje;)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

aashess0 rozwiązanych zadań
Matematyka 300 pkt 18.12.2014 (20:30)

OBLICZYĆ: zapas bezpieczeństwa (ZB), zapas informacyjny (ZI), zapas maksymalny (Zmax), ekonomiczną wielkość zamówienia (EWZ), koszty całkowite (Kc)...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 225 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

dlugowlosa0 rozwiązanych zadań
Matematyka 20 pkt 18.12.2014 (18:13)

W rownolegloboku kat ostry jest dwa razy mniejszy niz kat rozwarty Jakie sa katy tego rownolegloboku

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.