profil

satysfakcja 43 % 334 głosów

Graniastosłup

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Graniastosłup jest to figura przestrzenna - bryła.
Graniastosłup, którego wysokości są prostopadłe do podstaw nazywamy graniastosłupem prostym.
Graniastosłyp prosty, który ma w podstawie wielokąt foremny nazywamy graniastosłupem prawidłowym.
Ściany boczne graniastosłupa są prostokątami.
Podstawy to ściany równoległe i przystające, które mogą być dowolnymi wielokątami.
Wysokość graniastosłupa prostego to odcinek prostopadły do podstaw i równa jest długości krawędzi bocznej.
Graniastosłup, którego wszystkie ściany są prostokątami to prostopadłościan.
Graniastosłup, którego wszyskie boki są kwadratami to sześcian.

1. Pole powierzchni prostopadłościanu wyraża się wzorem:
Pc=2*a*b+2ah+2bh
2. Pole powierzchni sześcianu wyraża się wzorem:
Pc=6*a do kwadratu
3. Pole powierzchni całkowitej graniastosłupa wyraża się wzorem:
Pc=Pp+Pb
Pp-pole podstaw
Pb-pole powierzchni bocznej (pole ścian)


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: graniastosłup.doc
Komentarze (23) Brak komentarzy zobacz wszystkie
15.12.2011 (16:56)

słaba stronka

20.2.2011 (13:58)

ale jaki jest wzór na Pb?

12.4.2011 (19:17)

ale jaki jest wzór na Pb?

6.5.2009 (21:43)

@1111luki Pc = 2 Pp + Pb



Pp - pole podstawy

Pb - pole boków



a tamto co na dole napisane to objętośc

22.4.2009 (14:37)

@pavelek93 nie no to jest genialne... jak można napisać coś takiego i to z błędem?! pole całkowite graniastosłupa wynosi Pc= 2Pp Pb...

6.5.2009 (21:41)

@1111luki żal mi cie podaleas wzór na objętoś a nie na pole całkowite

17.3.2009 (19:07)

@damian236 moglo by byc troche bardziej rzeczowo :)



Zadania z Matematyki
Nieaktywny
Matematyka 30 pkt wczoraj o 18:48

Wykonaj działania na liczbach niewymiernych:  X=2-3√3 , y= √3 , z= 3+√3  X-2y + z =             XY=...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 23 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Matematyka 20 pkt wczoraj o 18:42

uprość wyrażenia:

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Matematyka 10 pkt 24.10.2014 (19:12)

oblicz sposobem pisemnym  a)2,316+12,94+0,008+74,5= b)2807,9+7,9+280,6+80= c)84,6-25,9= d)7,48-0,319= e)28,3-9,45

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Matematyka 10 pkt 24.10.2014 (19:05)

oblicz sposobem pisemnym  a)3,45+89,016 b)214,08+29,156 c)213,4+89,07+2,9

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Matematyka 10 pkt 24.10.2014 (18:43)

mnozenie i dzielenie i dzielenie ułamków dziesiętnych

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.