profil

/

Zadania Prace

Twierdzenie Pitagorasa

drukuj
satysfakcja 73 % 371 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Regułka z twierdzenia Pitagorasa:

Jeżeli trójkąt jest prostokątny to suma kwadratów długości dwóch krótszych boków trójkąta jest równakwadratowi długości najdłuższego boku.

a2+b2=c2
a,b- długości przyprostokątnych
c- długość przeciwprostokątnej

Twierdzenie Pitagorasa można sformułować też w inny sposób:

W trójkącie prostokątnym suma pól kwadratów zbudowanych na przyprostokątnych jest równa polu kwadratu zbudowanego na przeciwprostokątnej.

P1+P2=P3
P1,P2-pola kwadratów zbudowanych na przyprostokątnych
P3-pole kwadratu zbudowanego na przeciwprostokątnej


Aby sprawdzic czy trójkąt jest prostokątny należy użyć następującego wzoru:

a2+b2=c2
a,b-dwa krotsze boki trojkata
c- najdluzszy boktrojkata

TROJKAT JEST PROSTOKATNY TYLKO WTEDY GDY SUMA KWADRATOW DWOCH KROTSZYCH BOKOW JEST ROWNA KWADRATOWI NAJDLUZSZEGO BOKU(PRZECIWPROSTOKATNEJ)!!!!!

ZADANIE:
Sprawdz czy trojkat o podanych dlugosciach jest prostokatny.

a)7cm, 13cm, 12cm,

1.wybieramy z tego 2 najkrotsze podane boki wstawiamy do wzoru:

7'+12'=13'
49+144=169
173=169 <======== ten trojkat NIE jest prostokatny


Załączniki:
Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: twierdzenie_pitagorasa.doc
Komentarze (8) Brak komentarzy
7.12.2011 (19:20)

144 + 49 = 193 . pozdro . ( : .
PS . przydało by mi się wiecej takich zadań :d

9.6.2011 (00:19)

Jakim cudem wyszło ci , że 49+144 to 169 ? Jak to 193 ?

4.5.2011 (20:22)

kto mnie pdorabie w jaja zwedzom :D

4.5.2011 (20:22)

sadzic palic zalegalizowac

4.5.2011 (20:21)

Twoja stara :D



Zadania z Matematyki
natalkadanielska30 rozwiązanych zadań
Matematyka 10 pkt wczoraj o 20:59

Jeśli (x+y)2=25 i x2+y3=13 to iloraz xy równy jest A) -6 B) 6 C) 12 D) 37

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

lalina1580 rozwiązanych zadań
Matematyka 10 pkt wczoraj o 13:40

Ile minut w dobie?

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Matematyka 10 pkt 18.12.2014 (21:42)

Czy mógłby mi to ktoś rozwiązać ? Bardzo proszę o szybka odpowiedz z góry dziękuje;)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

aashess0 rozwiązanych zadań
Matematyka 300 pkt 18.12.2014 (20:30)

OBLICZYĆ: zapas bezpieczeństwa (ZB), zapas informacyjny (ZI), zapas maksymalny (Zmax), ekonomiczną wielkość zamówienia (EWZ), koszty całkowite (Kc)...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 225 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

dlugowlosa0 rozwiązanych zadań
Matematyka 20 pkt 18.12.2014 (18:13)

W rownolegloboku kat ostry jest dwa razy mniejszy niz kat rozwarty Jakie sa katy tego rownolegloboku

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.