profil

List do kolegi z zagranicy zachęcający go do przyjazdu do Polski.

drukuj
satysfakcja 64 % 115 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Słupsko, 29.07.2007r.

Drogi Tomku!

Serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję za list. Wspominałeś w nim, że nie wiesz, gdzie wyjechać na wakacje. Pomyślałem, że pomogę Ci w wyborze odpowiedniego miejsca. Chciałabym, żebyś odwiedził mój kraj – Polskę.
Choć to jasne, że Słupsko jest najpiękniejszą miejscowością w Europie,a przynajmniej w Polsce, zapraszam Cię do Warszawy! To miasto jest szczególne i sądzę, że oczaruje Cię swoimi zabytkami i nastrojem. Jest to przepiękne miasto pełne magii i uroku, które polecam, gdyż spędziłem tam dwa tygodnie ferii. Było cudownie. Znajdują się tam zabytki z okresu 1 i 2 wojny światowej,wiele pomników kultury i nauki- w końcu to stolica mojego kraju. Podczas moich odwiedzin duże wrażenie zrobił na mnie były obóz koncentracyjny \"Pawiak”, którego zwiedzenie serdecznie polecam. Zadziwił mnie również pomnik obrońców MONTE CASINO z roku 1944 oraz nasz przepiękny Pałac kultury i nauki. Myślę, że jest to obiekt, który najbardziej by Cię zainteresował. Jest on ciekawy, ponieważ został wzniesiony jako dar narodu radzieckiego dla Polski, a pomysłodawcą projektu był Józef Stalin. PKiN 22 lipca 2005 roku skończył aż 50lat! Mierzy 230,68m, jest to niewątpliwie najwyższy budynek w Polsce, ma aż 42 piętra, a na 30 piętrze, na wysokości 114m, znajduje się taras widokowy, z którego można zobaczyć piękną panoramę Warszawy.
W Budynku znajduje się 3288 pomieszczeń. Ciekawy jest również drugi, co do wielkości w Europie zegar, który został odsłonięty na szczycie Pałacu Kultury. W sylwestrową noc 2000 roku odbywa się tam mnóstwo wystaw, premier, różnego rodzaju imprez, co sprawia, że przyciąga on mnóstwo turystów, jak i tutejszych mieszkańców a szczególnie młodzież. PKiN cieszy się ogromną popularnością. Jest międzynarodowym symbolem Warszawy. Aby dokładnie zwiedzić to, co ma nam on do zaoferowania, musielibyśmy poświęcić cały dzień. Jednak byłaby to niezapomniana przygoda. Moglibyśmy udać się do kina, wypić herbatę w małej przytulnej kawiarence na przepięknym tarasie, obejrzeć różnorodne wystawy, których nigdy nie brakuje, zakupić pamiątki oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Jednak to nie wszystko. Zwiedzając Warszawę, nie można przeoczyć Łazienek, zostały one założone jako letnia rezydencja królów polskich. W kompleksie tym możemy podziwiać wspaniały Pałac na wodzie, unikalny Teatr na wyspie, barokowe pałace i piękny park, gdzie w sezonie letnim organizowane są koncerty muzyki klasycznej.

Jeśli starczy nam czasu zabiorę Cię na wycieczkę po Teatrze Wielkim, to olbrzymi klasycystyczny budynek zaprojektowany przez A.Corazziego. Jest siedzibą Opery Narodowej oraz Teatru Narodowego, z jedną z największych scen w Europie i widownią dla 1800 osób. W pobliżu Teatru znajduje się Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Za nim rozciąga się piękny Ogród Saski. Wszystkie te przepiękne obiekty robią niesamowite wrażenie.
Moi rodzice zgodzili się już na Twój przyjazd postawili tylko jeden warunek, że Twoi też muszą się zgodzić. Porozmawiaj z nimi i zadzwoń, albo odpisz. Mam nadzieję, że się zgodzą. Zapewniam Cię, że będziesz zachwycony Warszawą. Czekam na odpowiedz i pozdrawiam.

Twój przyjaciel:
Waldemar Gołdys


P.S Najlepiej byłoby, gdybyś przyjechał w Lipcu.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
6.10.2009 (19:38)

Powtórzenia !!!

Gramatyka i formy wypowiedzi