profil

Recenzja filmu pt.: "Opowieść Wigilijna"

drukuj
satysfakcja 81 % 342 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Recenzja filmu pt.: ”Opowieść Wigilijna” na podstawie powieści Karola Dickensa

Niedawno na lekcji języka polskiego miałam przyjemność obejrzeć film pt.: „Opowieść Wigilijna”. Wyreżyserował go Clive Donner na podstawie powieści Karola Dickens’a , noszącej ten sam tytuł.
Film opowiada o bogatym, skąpym starcu E. Scrooge’u, który zmienia się na lepsze pod wpływem duchów odwiedzających go w Święta Bożego Narodzenia.
Ważną postacią jest też Mały Tim – syn pracownika Ebenezera. Jest on bardzo chory, wręcz umierający. Scrooge, kiedy się zmienił, bardzo wspomógł ubogą rodzinę chłopca. Ufundował mu leczenie.
Akcja odbywa się na przedmieściach Londynu, gdzie wręcz pachnie świętami, co nadaje adaptacji magiczną moc.
Uważam, że scenariusz, napisany przez Rogera O. Hirsona, wiernie oddaje treść książki. Jest to wielka zaleta, ponieważ film sprawia wrażenie bardziej realnego.
Również muzyka znakomicie oddaje nastrój, a dodając do tego jeszcze wspaniałe kostiumy i scenografię, muszę przyznać, że to wszystko jest godne podziwu.
Niestety stwierdzam, że efekty specjalne były słabe. Film był kręcony w czasach, gdy technika nie była jeszcze rozwinięta tak jak dziś.
Sądze, że George C. Scott – odtwórca głównej roli E. Scrooge’a – dobrze odzwierciedlił graną przez siebie postać. Również Anthony Walters – filmowy Mały Tim – świetnie odegrał rolę. Niestety niektórzy aktorzy, jak np. odtwórca Bob’a, byli zbyt sztuczni.
Podoba mi się wizja reżyserska filmu. Efekt połączenia wszystkich jego składników był świetny.
Film pt.: „Opowieść Wigilijna” bardzo mi się podoba. Zachęcam do obejrzenia go! Naprawdę warto!


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (18) Brak komentarzy
3.4.2011 (10:30)

jak dostane jedynke to pozabijam xD
heheh ;p
recenzja bardzo fajna ;)

9.1.2011 (13:26)

recenzja bardzo dobra , a tak po zatem moja polonistka mówi że to jest bez różnicy jak napiszemy czy Charles czy Karol obie wersje są poprawne

20.5.2010 (18:44)

dobra praca

18.1.2010 (17:15)

taką moją dygresją od tematu jest to że, można pisać Karol i Charles.

Bo po polsku Charles znaczy karol i nikomu nie można narzucać błędu!!!! :P

Praca bardzo dobra :)

10.1.2010 (17:19)

Dobra praca , tylko końcówka nie za DOBRA . ! ;D

Gramatyka i formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.