profil

Moje Boże Narodzenie

drukuj
satysfakcja 69 % 96 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

MOJE BOŻE NARODZENIE

Dni są coraz krótsze, noce jeszcze dłuższe, a nastrój radosny, uroczysty i odświętny. Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia - magia bycia razem.

U nas wyjątkowe są już same przygotowania do świąt. Choć większość z nas nie lubi sprzątania i godzin spędzonych na zakupach to wszyscy są bardzo zadowoleni. Od samego rana krzątają się po kuchni. i przygotowują specjały. Przed samymi świętami nawet tata nie pracuje tak długo , a mama stara się jak najszybciej wyrwać z firmy. Potrafi zarwać kilka nocy, byle tylko na stole stanęło dwanaście tradycyjnych potraw. I nie są to zwyczajne dania. Kutia - wywodząca się z pradawnych czasów, przygotowana według starego przepisu babci, karp z pieczarkami, pierogi z kapustą i grzybami, barszcz czerwony z uszkami - ulubiona potrawa mamy. Pyszny lin w galarecie i śledzie z oliwkami. Na świątecznym stole nie może zabraknąć strucli z makiem, sernika i piernika z bakaliami.

Gdy już wreszcie zapada w tym cudownym dniu, niecierpliwie wyglądany wieczór i zaświeci pierwsza gwiazdka na niebie wówczas wszyscy zasiadamy do nakrytego białym obrusem stołu. Zapominamy o kłótniach i sporach. Święta to czas radości i wybaczania sobie krzywd. Dzielimy się opłatkiem i składamy życzenia. To jeden z najbardziej wzruszających momentów, przy którym niejedna osoba uroni łzę. W wigilijny wieczór wszyscy są sobie bliscy i nikt nie może być sam. To dlatego ustawiamy wolne nakrycie dla samotnego wędrowca. Pod obrusem obowiązkowo musi być siano, by upamiętnić żłóbek - miejsce narodzin Chrystusa.

Ozdobą naszych świąt jest pęknie przystrojona choinka. U nas jest to zawsze potężny świerk, którego zapach czuć w całym mieszkaniu. Każdy ma swój udział w jej strojeniu. Najpierw tata równo przymocowuje lampki, by rozświetlały całą choinkę. Następnie obie z mamą wieszamy świecidełka i bombki. Na samym końcu mama ozdabia drzewko błyszczącym łańcuchem i anielskim włosem. Od kiedy pamiętam pod naszą choinką zawsze znajdowały się podarki dla najbliższych, które sprawiały nam ogromną radość. Nigdy nie mogę doczekać się prezentów i wieczornego śpiewania kolęd. Chyba w każdym domu są one znane: "Bóg się rodzi", "Wśród nocnej ciszy", "W żłobie leży"
Święta to najwspanialszy czas w moim życiu, pełen rabości, miłości i szczęścia, w którym spełniają się najskrytsze marzenia.
Bardzo lubię Święta Bożego Narodzenia. Bardzo bym chciała, aby dla wszystkich były one niezapomianym przeżyciem.

" W wigilijny wieczór, przy wschodzie pierwszej gwiazdki
wszwscy składają sobie życzenia, więc i ja korzystam z tej sposobności
życząc Wam dużo zdrowia, szczęścia i radości. To co nieosiągalne, by się spełniło, a to co
odległe , by Waszym było"


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (6) Brak komentarzy
15.12.2008 (18:34)

mnie też. dostałam za nią 6-! dzięki

8.12.2008 (17:06)

Extra ! Thx za napisanie tej pracy x]

7.2.2008 (18:03)

Bardzo fajna praca, przyda mi się : ) Pozdrawiam

Typ pracy