profil

Rozważania tajemic różańca świętego - tajemnica światła

drukuj
satysfakcja 68 % 325 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Modlitwa różańcowa jest bardzo wazną i trudną rozwmową z Bogiem, kontemplacją Boga.Modlitwa różańcowa - opowieść o życiu Syna Bożego, cudowna historia naszego zbawienia. Obrazy tajemnic naszej wiary. Najnowasza tejmnica - tajemnica światła. Zawsze trzeba nosić to światło w sercu, światłem jest przecież sam Jezus Chrystus.

Pierwsza tejamnica światła- Chrzest Jezusa w Jordanie. W momencie przyjęcia chrztu w Jordanie Jezus przyjął takżę Ducha Swiętego, tym samym Bóg Ojciec namaścił go słowami: "Tys jest mój syn umiłowany w Tobie mam upodobanie" Tak zaczyna się droga Chrystusa, początek głoszenia odpuszczenia grzechów, życia wiecznego, świadczenia o niezmiernej miłośći Boga Ojca. Światło towarzyszy nam od poczatku przyjścia na świat. Gdy jesteśmy przynoszeni przed ołtarz rodzice zapalają świece od Paschału, który jest symbolem światłości i nieskończoności Boga. Kapłan wypowiada słowa:"Ja Ciebie chrzczę w imię Ojca i Syn i Ducha Świętego" W ten sposób zaczyna się droga wiary każdego człowieka należącego do wspólnoty kościoła.

Druga tajemnica światła- Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej "Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie" (J2,5) Jezus został zaproszony na wesele do wspólnego radowania się, biesiadowania, swiętowania daru miłości dwojga ludzi, kobiety i meżczyzny. Dom, do którego został zaproszony, był zwykły. pełen trosk i spraw codziennych. Jezus rozwiązał ich problemy, ponieważ byli mu posłyszni i zachowali to ,co dobre do samego końca.

Trzecia tajemnica światła- Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" (Mk1,15) Cała działalność Chrystusa, Ewangelia życia, Jego nauki, odpuszcanie grzechów, głoszenie miłosierdzia Bożego - to ciągła misja, która uświadamia ludziom tajemnicę Boga i Jego Królewstwa. Współczesny człwiek, zagubiony w stercie spraw codziennych, zagoniony wśród doczesnośći nie ma czasu na myslenie o świętości, o zbawieniu, wiecznośći. Ciągle biega, ale tak naprawdę za czym? I czy warto wogóle brać udział w biegu?

Czwarta tajemnica światła- Przemienienie na górze Tabor "To jest Syn mój, Jego Słuchajcie" (Łk9,35) Wysoka góra - świadek modlitwy Jezusa, przemienia Chrystusa- światłośći świata.

Uczniowie- trzech świadków chwały Najwyższego Boga, a zatem śwaidków tego, co ma nadejść:cierpienia i krzyża dla zbawiania ludzkości. Nie wiedzieli co mają powiedzieć, długo potem milczeli. Jednak nielicznym wybranym dane było oglądac chwałę Chrystusa, Jego przemienienie. Jego zjednoczenie z Bogiem Ojcem. Tylko nieliczni zostali szczególnie wybrani by nosić ślady haniebnej smierci na krzyżu. Pozniżonego krzyża, który został wywyższony.

Piąta talemnica światła- Ustanowienie Eucharystii " Ja jestem Droga, Prawdą i Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie" (J14,6) Chrystus daje nam swoje ciało jako pamiątkę życia i śmierci oraz zmartwychwstania do światłości Boga. Chrystus daje nam także Kielich Nowego Przymierza we Krwi Swojej, oraz Nowy Testament jako drogowskaz do Królewstwa Bożego. Chrystus obnażająć Siebie w Eucharystii, daje nam cała prawdę o Sobie, Bogu Ojcu i Duchu Świętym. Daje nam największą tajemnicę naszej wiary. Eucharystię -najdoskonalszą modlitwę, spektakl naszej wiary, siłi i miłosierdzia.

Tajemnice światła to Jezus Chrystus obecny na naszej dordze życia. To Jego światło, które pozwala odróżniać dobro od zła. To także Jego moc pozwalająca nam powiedzieć złu "nie", a dobru "tak" Tajemnice światła to obecność Maryji, naszej ukochanej Matki. To Ona- wierna uczennica i córka Boga- staje się z kolei Nauczycielką pełnienia woli Bożej. Ponieważ w mocu Ducha Świętego powiedziała przy zwaistowaniu Boga:"Niech mi się stanie według słowa Twego", dlatego na teraz prawo mówić do nas:"Cokolwiek wam powie, czyńcie".


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (14) Brak komentarzy
16.10.2011 (22:25)

Jak wam za długie to nie przepisujcie całego tylko wybierzcie co najwazniejsze :D

dla mnie git :D

9.10.2011 (12:11)

troszke dużo tego co nie

5.10.2011 (17:31)

Supper to jest właśnie to co chciałam, i szukałam.;)
Agnieszka

Typ pracy