profil

Kim jest dla mnie Jezus Chrystus

drukuj
satysfakcja 84 % 735 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Dla wielu chrześcijan Jezus jest Zbawicielem i Mesjaszem, który oddał za nas swoje życie, aby pokonać grzech i szatana. Jezus ustanowił sakramenty święte. To dzięki Niemu możemy spowiadać się i chodzić do Komunii Świętej, to dzięki niemu możemy uczestniczyć we Mszy świętej. Według mnie, Jezus jest też wielkim zwycięzcą szatana i śmierci.To On najpierw zmarł, aby później zatriumfować i pokonać śmierć. Chociaż Jezusa można różnie nazwać i przedstawić Go w różny sposób, to dla mnie najważniejsze jest to, iż Jezus kocha nas wszystkich i pragnie abyśmy z Nim mogli się radować w niebie po śmierci.

Na razie z Jezusem możemy się spotkać na każdej Mszy świętej, podczas modlitwy oraz na lekcji religii. Jezus Syn Boga, druga osoba Trójcy Przenajświętszej. Jest moim najlepszym Przyjacielem, moim niezawodnym Przewodnikiem. Często, gdy jestem sama rozmawiam z Jezusem, zwierzam Mu się z wszystkich tajemnic. Proszę Go często o pomoc w chwilach słabości. Jest Kimś wielkim, i Jedynym, który pomoże mi zawsze. Wierzę, że jest wszędzie obecny. To On przełamał barierę grzechu oddzielając nas od Boga. Bóg odpuszcza nam nasze grzechy darmo, nie przez wzgląd na nasze zasługi, ale na ofiarę krzyżową Chrystusa. Uwolnieni od grzechu jesteśmy zdolni wejść w Przymierze z Bogiem. Poza tym Chrystus przez swojego Ducha, wzbudza w sercach ludzkich wiarę, dzięki której mogą spotkać Go i przyjąć w sposób osobisty jako żywą Osobę.
jest Kimś jedynym w całej historii ludzkości , jest Kimś wyjątkowym. Fakty z Jego życia, a zwłaszcza Jego śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie ukazują, że nie było nikogo podobnego do Niego na przestrzeni całych dziejów.
Przed każdym ważnym wydarzeniem, czy nawet przedstawieniem w którym gram, mam ogromną tremę, ale zawsze wiem, że nie jestem sama i On mi pomoże. Czasem jestem smutna, bo dostałam zły stopień lub kogoś zawiodłam, ale wtedy staram się wmówić sobie, że to nie koniec świata i że zawsze mogę to poprawić i poprosić Jezusa o pomoc. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ wiem, że sama nie dam rady. Wiem, że On prowadzi mnie przez życie. Staram się je przeżyć dobrze bo wiem, że Jezus jest dawcą mojego życia on może go w każdej chwili odebrać.
Obojętne czy przyjmuje Chrystusa za pośrednictwem Słowa, czy Sakramentu, czy jeszcze inny sposób - zawsze istotną rzeczą jest osobiste, w głębi człowieka dokonujące się spotkanie przez wiarę, która jest równoczesnym zaufaniem i która przechodzi w miłość.


Ewangeliści podają cały szereg opisów ukazujących Jezusa jako prawdziwego, naturalnego człowieka. Z drugiej strony opisują zdarzenia i zachowania się Jezusa, które każą Apostołom i innym świadkom wciąż pytać ze zdumieniem: ?Kimże On właściwie jest?? Wykazują , że Jezus jest Kimś o wiele większym niż ?wspaniały człowiek?.
Jezus jest przepełniony miłością, dobrocią, a ja staram się od Niego miłości tej nauczyć. Mam nadzieję, że On nigdy mnie nie zapomni, a ja o Nim. Dzisiaj jestem Mu za wszystko wdzięczna i staram się, aby był ze mnie zadowolony.

Potrzebuję GO, jest mi bardzo potrzebny! Nie wiem, co bym zrobiła bez Niego. Kocham GO!


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (18) Brak komentarzy
17.1.2012 (15:31)

dzięki bardzo dostałam z religi 6 ;)

12.12.2011 (15:02)

średnia praca ale przydatna

16.10.2011 (14:08)

*** Zbawicielem , bez tego v . ! *** , xdd .
Aliciaa !

Typ pracy