profil

Internet jako źródło wiedzy i informacji.

drukuj
satysfakcja 67 % 119 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Żyjemy w XXI wieku, w czasie, gdy technika elektroniczna rozwija się w zawrotnym tempie. W każdym przeciętnym domu znajdują się jakieś urządzenia (np.: pralka), które ułatwiają nam codzienne prace lub po prostu pomagają. Jednym takim „pomocnikiem” jest na pewno Internet.

Ważnym argumentem przeciw są wymagania sprzętowe. Aby móc korzystać z Internetu potrzebujemy komputera, który kosztuje nie mało, chociaż ostatnio ich ceny zmalały. Musimy posiadać modem, stałe łącze, które umożliwia nam dostęp do Internetu. Można również podłączyć się przez linię telefoniczną, ale jest to nieopłacalne, ponieważ ściąganie danych trwa długo i nikt nie może się do nas dodzwonić.

Nieodpartym powodem, przez który ludzie rezygnują z tego łącza, są koszty. Niektórych z nas po prostu na to nie stać lub nie zna się na komputerach i ich obsłudze.

Internet ma jednak swoje plusy. Po pierwsze, można dzięki niemu uzyskać łatwo i szybko pełno potrzebnych nam informacji. Nie ważne jakich rzeczy bądź tematów szukamy – na pewno coś znajdziemy. Przy pomocy programu Internet Explorer i niezliczonej ilości wyszukiwarek (np.: Google), „serfowanie” staje się przyjemne i wielokierunkowe.

Po drugie, robiąc referat lub chcąc zebrać materiały z jakiejś dziedziny, nie musimy już „biegać” po bibliotekach i werterować masę książek nim znajdziemy pożądane wiadomości.

Po trzecie, gdy mamy zamiar udać się w podróż, to z pewnością doszukamy się w sieci stron, które przedstawią nam plan danego miasta, a na nim: hotele, banki, restauracje, kina, itd. Nieznajomość otoczenia już nie sprawia problemu.

Kolejna zaleta „www” (World Wide Web = Światowa Pajęczyna Połączeń), to możliwość poznawania i porozumiewania się z ludźmi na całym świecie za pomocą poczty elektronicznej (e-meili) lub różnego rodzaju czatów (np.: forum dyskusyjne).

Poprzez słowniki i programy edukacyjne oraz encyklopedie, młodzież dokształca się, poznaje formułki czy jakieś zagadnienia oraz tłumaczenia wyrazów obcych.

Po wypisaniu i przeanalizowaniu wszystkich argumentów za i przeciw uważam, że Internet jest współczesnym źródłem wiedzy i informacji. Warto go mieć, warto zapłacić każdą cenę – ja bym tak postąpiła.

UWAGA: PRACA NAPISANA W FORMIE ROZPRAWKI!!!


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
15.5.2007 (18:34)

no cóż według mnie beznadziejna bo nieprawdziwa a szczególnie razi mnie stwierdzenie ze przez "www" można komunikować sie przez e-mail hmm no cóż dla uświadomienia internet i world wide web to nie to samo bo internet to siec komputerów połączonych ze sobą a www to jedynie usługa z jakiej możemy korzystać w internecie a e-mail to także oddzielna usługa tak samo jak P2P czy torrent no to by było na tyle... pozrdo...:)

27.7.2006 (14:17)

Jak dla mnie to zbyt kolokwialany język, szczególnie na rozprawkę(!).I zdecydowanie za mało tresci.Niemniej praca podsuwająca duzo pomysłów, jednak wymagajacych dokładniejszego rozpisania.To jest praca do gimnazjum?podstawówki?No chyba nie liceum.Nie wiem czy u mnie w szkole byłby za to dost.

27.7.2006 (14:17)

hmm no praca przydatna i praktycznie zawarte zostały w niej wszystkie najważniejsze argumenty lecz mogłaś napisać więcej za przeciw internetowi