profil

/

Zadania Prace

Największe miasta świata. Współczesne problemy życia w wielkich miastach.

drukuj
satysfakcja 57 % 88 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Miastem nazywamy obszar silnie zabudowany, będący skupiskiem ludności wykonującej zawody pozarolnicze lub osiedle, które uzyskało prawa miejskie.



Największe zespoły miejskie świata (ponad 10 000 000 mieszkańców):

Meksyk, Seul, Czunking, San Paulo, Szanghaj, Bombaj, Buenos Aires, Tokio, Dżakarta, Kalkuta.

Inne, mniejsze: Nowy Jork, Los Angeles, Kair, Pekin, Delhi, Manila, Osaka.



Największe miasto Europy: Moskwa ( 9 000 000)



Problemy wielkich miast:

 w krajach rozwiniętych

- przestępczość, narkomania, dehumanizacja życia

- choroby cywilizacyjne ( stres, choroby układu krążenia)

- ludzie bezdomni z wyboru i przymusu

- napływ cudzoziemców i problemy z ich aklimatyzacją (np. w Anglii przybyszów z Karaibów i Indii)

- problemy komunikacyjne

- problemy ze znalezieniem pracy zgodnej z kwalifikacjami

- wzrost cen działek budowlanych

- zniszczenie środowiska ( pyły, gazy, ścieki, śmieci)

 w krajach rozwijających się

- nadmierne zagęszczenie ludności, eksplozja demograficzna ( Indie –Kalkuta)

- powstanie dzielnic nędzy (Meksyk)

- brak wodociągów i kanalizacji

- epidemie chorób zakaźnych

- duża liczba analfabetów, ludności niewykwalifikowanej

- kłopoty ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy

- rozwój przestępczości ( problem "dzieci ulicy" w Brazylii)

- rozwój rynku narkotykowego, prostytucji, chorób wenerycznych

- brak środków finansowych na leczenie










Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (9) Brak komentarzy
16.11.2009 (16:56)

dzieki mysle ze i mi to tez sie przyda oby tylko bylo dobrze !!

27.7.2006 (14:26)

Siuperkeks! Thanks zycie mi uratowales za tą prace dzuę CMOK :-* i jeszcze raz CMOK :-* lol thanks!!

27.7.2006 (14:25)

za dużo statystyk za mało luźnego pisania

27.7.2006 (14:21)

Praca jest ok, odpowiada dokładnie opisanemu tematowi czystą informacją bez niepotrzebnego wodolejstwa, które już sam będe potrafił wstawić. JEJ WIELKOŚĆ POLEGA NA SKROMNOŚCI. Oby więcej takich dzięki !

27.7.2006 (14:20)

Wymiatasz meeen :D akurat mi na angliesKi to było potrzebNe :) tHx :*



Zadania z Geografii
sitarczyk1234567890 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 24.1.2015 (13:37)

Chaakterzyuj poazaprzyrodnicze czyniki lokalizacji przemyslu-podaj przyklady zaplecze naukowo badawcze infrastuktura technuczna  szybka...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Aleksand120 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 22.1.2015 (20:19)

Wyjaśnij oddziaływanie ciał niebieskich oraz ruchów Ziemi na litosferę, atmosferę, hydrosferę, biosferę i pedosferę. Wykonaj rysunek układu...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Szczenioo0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 21.1.2015 (19:25)

WYMIEŃ CZYNNIKI WYSTĘPOWANIA BIOSFERY NA ŚWIECIE proszę o odpowiedź w kilku myślnikach i możliwie jak najszybszą gdyż pracę muszę oddać na jutro ..

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Natka87650 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 20.1.2015 (18:29)

Oblicz temperaturę powietrza na najwyższym szczycie świata (Mont Everest).Jeśli na wyżynie Tybetańskiej jest +5C.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

2blizniaki0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 18.1.2015 (13:54)

Czas słoneczny miejscowy

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.