profil

/

Zadania Prace

Największe miasta świata. Współczesne problemy życia w wielkich miastach.

drukuj
satysfakcja 57 % 88 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Miastem nazywamy obszar silnie zabudowany, będący skupiskiem ludności wykonującej zawody pozarolnicze lub osiedle, które uzyskało prawa miejskie.



Największe zespoły miejskie świata (ponad 10 000 000 mieszkańców):

Meksyk, Seul, Czunking, San Paulo, Szanghaj, Bombaj, Buenos Aires, Tokio, Dżakarta, Kalkuta.

Inne, mniejsze: Nowy Jork, Los Angeles, Kair, Pekin, Delhi, Manila, Osaka.



Największe miasto Europy: Moskwa ( 9 000 000)



Problemy wielkich miast:

 w krajach rozwiniętych

- przestępczość, narkomania, dehumanizacja życia

- choroby cywilizacyjne ( stres, choroby układu krążenia)

- ludzie bezdomni z wyboru i przymusu

- napływ cudzoziemców i problemy z ich aklimatyzacją (np. w Anglii przybyszów z Karaibów i Indii)

- problemy komunikacyjne

- problemy ze znalezieniem pracy zgodnej z kwalifikacjami

- wzrost cen działek budowlanych

- zniszczenie środowiska ( pyły, gazy, ścieki, śmieci)

 w krajach rozwijających się

- nadmierne zagęszczenie ludności, eksplozja demograficzna ( Indie –Kalkuta)

- powstanie dzielnic nędzy (Meksyk)

- brak wodociągów i kanalizacji

- epidemie chorób zakaźnych

- duża liczba analfabetów, ludności niewykwalifikowanej

- kłopoty ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy

- rozwój przestępczości ( problem "dzieci ulicy" w Brazylii)

- rozwój rynku narkotykowego, prostytucji, chorób wenerycznych

- brak środków finansowych na leczenie










Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (9) Brak komentarzy
16.11.2009 (16:56)

dzieki mysle ze i mi to tez sie przyda oby tylko bylo dobrze !!

27.7.2006 (14:26)

Siuperkeks! Thanks zycie mi uratowales za tą prace dzuę CMOK :-* i jeszcze raz CMOK :-* lol thanks!!

27.7.2006 (14:25)

za dużo statystyk za mało luźnego pisania

27.7.2006 (14:21)

Praca jest ok, odpowiada dokładnie opisanemu tematowi czystą informacją bez niepotrzebnego wodolejstwa, które już sam będe potrafił wstawić. JEJ WIELKOŚĆ POLEGA NA SKROMNOŚCI. Oby więcej takich dzięki !

27.7.2006 (14:20)

Wymiatasz meeen :D akurat mi na angliesKi to było potrzebNe :) tHx :*



Zadania z Geografii
Fakov0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt Dzisiaj 14:26

Potrzebuje zadan z tych stron !!!!!! STRONY 42-43 46-47 50-51 54-55 58-59 66-67 z tej cwiczeniowki

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

h4x0r0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 23.4.2015 (23:04)

Witam potrzebuję pomocy, ma problem z takim zadaniem. Skreśl te spośród podanych niżej wyrażeń, które nie dotyczą mapy topograficznej. duża...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

redwazka1 rozwiązane zadanie
Geografia 200 pkt 23.4.2015 (12:11)

Wiatry lokalne Ameryki Północnej i ich wpływ na gospodarke

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150
Rozwiązuj

justys11010 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 21.4.2015 (17:26)

Na dowolnym przykładzie omow przyczyny i skutki erupcji wulkanicznych na swiecie

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Mitia0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 20.4.2015 (14:32)

Usługi gastronomiczne w środkach transportu

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.