profil

/

Zadania Prace

Jak zachować się podczas burzy?

drukuj
satysfakcja 90 % 866 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

- Nie wolno stać pod drzewami, gdyż niektóre z nich (np. lipy) bardzo łatwo przewodzą elektryczność,
- Należy odejść od wszelkich zbiorników wodnych, gdyż woda jest doskonałym przewodnikiem elektryczności,
- Gdy burza zastanie cię w szczerym polu, powinieneś przykucnąć, ale nie siadać na ziemi, a tym bardziej nie kłaść się na niej,
- Należy pozbyć się wszelkich metalowych przedmiotów, odejść jak najdalej od metalowych urządzeń, gdyż te przyciągają wyładowania elektryczne,
- Powinno się wyłączyć urządzenia elektryczne, gdyż mogą one zostać uszkodzone, a osoba przebywająca w ich pobliżu – porażona,
-Należy pozostawać w domu podczas burzy i nie wychodzić chyba,że jest to naprawdę konieczne,
-Trzymaj się z daleka od otwartych okien, drzwi, kominków, piecy, umywalek, wentylatorów i innych urządzeń elektrycznych podłączonych do prądu,
-Nie używaj telefonu,
-Nie używaj przedmiotów takich jak wędki, kije golfowe,
-Nie przenoś łatwopalnych materiałów w otwartych pojemnikach,
-Nie przebywaj w wodzie jak i w małych łódkach,
-Zostań w samochodzie, gdy jesteś w trakcie podróży; samochody są jednymi z bezpieczniejszych miejsc do ukrycia się; w przypadku uderzenia pioruna, prąd spłynie po karoserii, nie penetrując wnętrza,
-Poszukaj schronienia w budynku, jaskini, kanionie, jeśli nie ma w pobliżu schronienia należy unikać wysokich obiektów w okolicy,
jeżeli znajdujesz się w terenie poszukaj obniżeń terenu (wąwóz, dolina).
-Osoby przebywające w większej grupie powinny się rozproszyć,
-Jeżeli burza zaskoczy nas wysoko w górach, należy możliwie jak najszybciej schodzić na dół i nie chować się po drodze pod skalne wanty.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (16) Brak komentarzy
23.2.2012 (18:05)

przejdzie :P

23.10.2011 (12:48)

Naprawdę bardzo przydatne ;D heuheuhe xd Thx :D

11.10.2011 (20:54)

Thx. przydało sie. ;)

9.10.2011 (09:34)

ale super bardzo przydatne

6.10.2011 (16:09)

ale dziękujehaha:):)



Zadania z Fizyki
adraianna345760 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 1 godzinę 14 minut temu

PILNEEEE :D Oblicz na jaką wysokość dźwig o mocy 10kW podniesie ciężar 5kW w czasie 20s ????

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

grzesiek150 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt wczoraj o 20:18

Oblicz siłę wyporu działającą na sześcienną kostkę o krawędzi 5 cm zanurzoną w alkoholu etylowym  gęstości alkoholu - 2380

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

piter95552 rozwiązane zadania
Fizyka 200 pkt 28.1.2015 (01:09)

Na srebrną płytke pada promieniowanie nadfioletowe o długości fali 250 nm. Ile procent energii kwantów może się zmienić maksymalnie w energie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

piter95552 rozwiązane zadania
Fizyka 100 pkt 27.1.2015 (23:47)

Do jakiego poziomu musiałby zostać wzbudzony atom wodoru, aby jego Średnica przekroczyła 10 nanometrów? Jaką energię miałby elektron na tej...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

piter95552 rozwiązane zadania
Fizyka 72 pkt 27.1.2015 (20:51)

Oblicz długość najdłuższej i najkrótszej fali serii bracketta. Pilne prosze...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 54 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.