profil

Opis obrazu "Upadek Ikara"

drukuj
satysfakcja 71 % 641 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Istnieje pewien obraz Pietera Bruegla o nazwie „Upadek Ikara”.
Obraz przedstawia Ikara leżącego w morzu i prawdziwe życie zwykłych ludzi. Każda postać jest całkowicie pochłonięta swoim zajęciem.
Na pierwszym planie znajduje się oracz, orzący ziemię na wysokim wzgórzu tuż nad morzem. Ubrany jest w zieloną szatę i czerwoną koszule. Zapatrzony jest on w pług ciągnięty przez konia, ustawiając go tak, aby szedł równo. Oracz jest ustawiony tyłem do Ikara. Jest tak zapracowany, że nie usłyszał spadającego Ikara.
Po prawej stronie oracza znajduje się pasterz pasący swoje owce. Ubrany w niebieskie spodnie i ciemna koszulę także zwrócony jest on plecami do Ikara. Obok pasterza znajduje się pies, który także nie usłyszał spadającego Ikara, a przecież psy mają świetny słuch. Twarz pasterza zwrócona jest ku górze, może zobaczył jakiegoś ciekawego ptaka na drzewie, a może po prostu się zamyślił.
Najbardziej oddaloną postacią jest rybak znajdujący się w prawym dolnym rogu obrazu. Ubrany jest cały na biało. Pochylony jest nad wodą, z opuszczona głową. Ikar znajduje się naprzeciwko niego, a mimo tego rybak nie zwraca na niego uwagi, może nie chce tego zrobić, a może akurat ryba zaczęła brać.
Tuż Kolo Ikara znajduje się statek pełen kupców, ale żaden z nich nie usłyszał ani krzyku spadającego Ikara ani plusku wody. Zapewne statek chce jak najszybciej odbić od brzegu, aby jak najszybciej dopłynąć do miasta.
Wszyscy są pochłonięci swoja pracą, nikt nie zauważył wielkiej tragedii. Nikt nie zwrócił uwagi na spadającego Ikara. To właśnie malarz chciał nam pokazać.


Załączniki:
Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (21) Brak komentarzy
5.12.2011 (20:12)

dzieki gdybym nie napisał tej pracy bym dostał pałe

11.10.2011 (14:30)

co to jest zgadzam się z niezalogowanym

11.10.2011 (14:29)

dobani dostałam jeden

15.9.2011 (16:57)

wiele sformułowań się powtarza:( nie podoba mi się on, ale zakończenie jest trafione:)

4.5.2011 (21:46)

bardzo słaby opis obrazu ;/

Gramatyka i formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.