profil

Charakterystyka Juranda ze Spychowa.

drukuj
satysfakcja 67 % 110 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Najbardziej ze wszystkich rycerzy w książce pt. ,Krzyżacy, zaimponował mi Jurand ze Spychowa. Jest to postać , która została naznaczona przez H. Sienkiewicza piętnem powagi i tragizmu. Był to rycerz mężny i odważny. Jego postać budziła respekt. Był wysokiej postawy. Posiadał jasne włosy i wąsy. Widział na jedno oko, gdyż drugie stracił w walce z Krzyżakami. Oczodół przykrywał czarną opaską. Jurand z całej duszy nienawidził Krzyżaków. To oni przed laty zabili jego ukochaną żonę , a później pozbawili go także jedynej córki. Od tego czasu był dla nich bezlitosny. Chciał się zemścić. W książce tej autor przedstawił go jako człowieka , który z zabijaki zmienia się w osobę spokojną , pobożną i litościwą. Powodem tej zmiany były wszystkie nieszczęścia , jakie przeżył w swoim życiu. Wszystkiemu winni byli rycerze w białych płaszczach z czarnymi krzyżami na plecach. Wykorzystali jego bezgraniczną miłość do córki tylko po to , aby się zemścić. Zmienili go we ,,wrak człowieka”. Pozbawili drugiego oka, prawej dłoni, języka. Przez to stał się nie omal człowiekiem świętym.

Uważam go za wzór średniowiecznego rycerza. Współczuję mu z całego serca , bo na tyle nieszczęść nie zasługuje żaden człowiek , a tym bardziej człowiek tak prawy.


Załączniki:
Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (10) Brak komentarzy
8.5.2010 (13:30)

Po co wogóle dodawać takie prace do sciagi.pl skoro dostanie sie za to 1, góra 2 ???

25.4.2008 (10:16)

ocena 3

25.4.2008 (10:15)

aha..troche krotkie:)

16.3.2008 (19:16)

ciekawe danielqueis93 czy napisalbys lepsze wypracowanie

16.3.2008 (19:15)

tej pracy nie mam nic do zarzucenia. mam nadzieje ze przyda mi sie na jutrzejszym wypracowaniu klasowym ;)



Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.