profil

Recenzja książki pt. "Mała Księżniczka".

drukuj
satysfakcja 65 % 121 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Książka autorstwa Frances Hodgson Burnett pt.”Mała Księżniczka” to opowieść o dziewczynce, wychowanej w Indiach, która zostaje oddana na londyńską pensję panny Minchin. Sara, przez wszystkich nazywana księżniczką, jest piękna i bogata. Gdy umiera ojciec dziewczynki, jej życie ulega dramatycznej zmianie. Lecz nawet po tym co się stało zachowuje dzielną i pełną godności postawę. Czy nadal będzie potrafiła zachowywać się jak księżniczka i czy jej los może odmienić?
Książka jest bardzo ciekawa. Los bohaterki staje się nam bliski, wraz z nią przeżywamy jej dolę i niedolę. Sytuacje w jakich się znajduje wzruszają do łez. Nie jest to jednak książka smutna. Możemy się od bohaterki nauczyć w jaki sposób przezwyciężać kłopoty i iść przez życie z uśmiechem niosąc radość także innym. Książka ta uwrażliwia czytelnika na los ludzi biednych i skrzywdzonych.


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (10) Brak komentarzy
7.2.2012 (15:48)

Trochę to za krótkie

11.5.2011 (14:27)

no właśnie głupie i się na dodatek w ogóle nie nadaje!!

9.5.2011 (10:29)

głupie to sie nie nadaje.

19.4.2011 (15:42)

pomogło tylko niezktóre zdania troche nie na 4 klase np. Lecz nawet po tym co się stało zachowuje dzielną i pełną godności postawę.nadal będzie potrafiła zachowywać się jak księżniczka i czy jej los może odmienić? dolę i niedolę Książka ta uwrażliwia czytelnika na los ludzi biednych i skrzywdzonych

14.2.2011 (15:45)

ja tam nie lubie szkoły ale książka fajna;D

Formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.