profil

Uszczelnianie murów poprzez blokade hydrofobową i warstwe bitumu

drukuj
satysfakcja 58 % 7 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Pomimo uszczelnienia ścian zewnętrznych i fundamentowych bitumem i ich ocieplenia w budynku nadal pozostaje wilgoć?

ponieważ w naturalnej strukturze kamienia,cegły, betonu znajdują się kapilary czyli mikroskopijne dziurki którymi pnie się woda (wilgoć wchodząca). Zjawisko to bardzo łatwo zaobserwować gdy chcemy nawodnić roślinę doniczkową przy pomocy gazy zamoczonej z jednego końca w wodzie a drugim końcem przyłożona do doniczki z ziemią. Po pewnym czasie aby dwa końce będą mokre.

Druga przyczyną zawilgocenia może być również nieszczelny beton pod posadzką. Może on być za słaby, za lekki i nie stanowić wystarczającej bariery.

Następną przyczyną może być wentylacja, a raczej jej brak. Co w krótkim czasie spowoduje osadzanie się pary wodnej na ścianach wewnętrznych.

Rozwiązanie sytuacji?

W tym przypadku powinno się uszczelnić mury przy pomocy hydrofobowej blokady poziomej - zwanej również , iniekcją krystaliczną która powoduje zatkanie naturalnych wolnych przestrzeni (kapilar) w strukturze materiału użytego do konstrukcji ściany. Wlany preparat w wcześnie wywiercone otwory na długości muru. Powoduje powstanie poziomej warstwy (blokady z szkła silikonowego), zwanego również szklaną wodą.

Pozostała w murze wilgoć po czasie ustąpi chyba że , powierzchnie ściany domknie się nieodpowiednimi tynkami czy farbami. Na mury w strukturze których została wykonana iniekcja krystaliczna nakłada się specjalne masy uszczelniające , tynki krzemianowe, dobrane grunty szpachle itp itd. Aby w domu było sucho i przyjemnie. http://Bud-tex.pl - firma osuszająca budynki, ściany , garaże i bloki mieszkalne jak też szyby wind.


Załączniki:
Przydatna praca? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Typ pracy