profil

Muzyka szatana

poleca 84% 1754 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

MUZYKA SZATANA

Może to się wydać śmieszne ale szatan idzie z duchem czasu. W średniowieczu słynne były wiedźmy i uprawianie czarnej magi. W dzisiejszych czasach szatan objawia się w m.in. w muzyce rozrywkowej czy w reklamach telewizyjnych. Lecz ile prawdy jest w tym że muzyka heavy metalowa jest tworem szatana albo że reklama soku nakłania do samobójstw?
Jedną z przyczyn opętania jest manipulacja świadomości. Słuchanie muzyki z bezpośrednim i ukrytym przekazem satanistycznym, wchodzenie w trans w czasie specjalnych audycji, nadużywanie alkoholu i narkotyków może prowadzić do opętania.

Black Metal

Podgatunek metalu, dominują w nim motywy satanistyczne, antychrześcijańskie i pogańskie. W tekstach piosenek wyraźnie słyszymy o kulcie demonów a członkowie zespołu nie kryją się ze swoimi poglądami. Muzyka czasami skomponowana jest tak by wprowadzała człowieka w trans, usypia świadomość. Jest to bardzo niebezpieczne dla człowieka. Może doprowadzić do depresji, stanów lękowych, samookaleczeń, a w niektórych przypadkach nawet opętań i samobójstw.

Unblack Metal

Jest chrześcijańską odpowiedzią na satanistyczne przekazy w black metalu. Szerzy przede wszystkim treści biblijne, związane z religiami chrześcijańskimi wyrażając jednocześnie swą pogardę dla Szatana oraz wszystkiego co złe. Często określane jest to mianem współczesnej krucjaty, czy też wojny, prowadzonej za pomocą muzyki. Ten podgatunek metalu jest bardzo dobrym argumentem za tym że nie można całej muzyki metalowej wrzucać do jednego worka z napisem: „Sataniści”
Backmasking

To wykorzystywana głównie w muzyce metoda ukrywania wiadomości, możliwej do odczytania tylko przy wstecznym przesłuchaniu utworu (tekstu).
Do dziś niektórzy uważają, że w utworach rockowych metoda ta miała służyć chwaleniu szatana i przyczyniała się do zmian we świadomości, jednak nie jest to udowodnione w żaden sensowny naukowy sposób. Są przypadki, gdzie tekst jest ukryty celowo, a słuchany normalnie jest niewyraźny, np. w utworze Empty Spaces z albumu The Wall zespołu Pink Floyd istnieje wiadomość gratulująca słuchaczowi odkrycia tych słów, możliwa do odsłuchania jedynie wstecznie. W piosence Johna LennonaImagine puszczając od tyłu wers "Imagine all the people" można usłyszeć "The people war beside me". Innym przykładem może być utwór rapera Eminema pochodzący z płyty The Slim Shady LP - My name is... , gdzie od tyłu możemy usłyszeć "It is Slim. It's Eminem. It's Eminem (...)", mimo to w normalnej wersji utwór rapera pozornie nie zawiera nic dziwnego. Innym przykładem jest utwór polskiego rapera O.S.T.R, którego utwór pod tytułem Zazdrość pochodzący z albumu Tabasco także używa backmaskingu na samym początku piosenki, dedykując w ten sposób utwór innemu, niezbyt lubianemu przez niego zespołowi z Łodzi. Największą burzę wśród niektórych kręgów katolickich wywołały teksty usłyszane, po wstecznym odsłuchaniu, w utworze Stairway to Heaven, zespołu Led Zeppelin. Odwracając utwór, możemy usłyszeć wyraźnie "There is my sweet Satan" i "666" (w trwającym od 3:20 minuty utworu, zdaniu), jednak nie ma pewności czy celowo się to pojawiło, czy jest to zwykły przypadek. Największą twórczością w tym stylu wykazał się Kaliber 44 w piosence "Plus i Minus", którą wykonał Magik. Całą tę piosenkę można odsłuchać od tyłu i usłyszeć przekaz Piotra Łuszcza. Słychać tam np. "Jeszcze 4", jakby planował, że za 4 lata się zabije (piosenka została wydana w 1996 roku, a w 2000 roku popelnil samobójstwo). Metodę tą wykorzystała także późniejsza grupa Magika - Paktofonika. Użyła tej metody w piosence "Chwile Ulotne". Jeśli "obróci się" piosenkę da sie słyszeć niewyraźnie drugi tekst.

Przekaz podprogowy

Percepcja podprogowa (subliminalna) - rejestrowania informacji bez świadomości ich spostrzegania.
Dotyczy bodźców wzrokowych lub słuchowych, które trwają zbyt krótko, by mogły zostać świadomie zarejestrowane (w przypadku percepcji wzrokowej oznacza to bodźce trwające krócej niż 0,04 sekundy) albo są zamaskowane innymi bodźcami. Najczęściej wykorzystywany w reklamach do nieświadomego zachęcenia kupowania towarów(w Polsce używanie przekazu podprogowego w reklamach jest zakazane)
Przekazy podprogowe możemy znaleźć też na obrazach. Zajmujący się Świadkami Jehowy wzięli pod lupę czasopismo wydawane prze Świadków Jehowych : Strażnica. Wyszukali w tych rysunkach wiele szczegółów, które kojarzyły się niedwuznacznie z satanizmem i pojawiały się, choć wg wszelkich prawideł 'nie powinny' się pojawić. Można tez w nich znaleźć proroctwa/ zapowiedzi katastrof (Atak na World Trade Center).

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 4 minuty