profil

Charakterystyka Julka Milera "Ten Obcy".

drukuj
satysfakcja 84 % 749 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Jeden z bohaterów powieści „Ten Obcy” to Julek Miler – najmłodszy z grupy dzieci z wyspy. Jest on uczniem szkoły podstawowej. Ma rodziców i kuzyna - Mariana Pietrzaka. Pierwszy raz wakacje spędził u dziadków na wsi w Olszynach.
Julek jest bardzo niski i chuderlawy. Ma szpiczaste uszy i bystre, ciemne oczy. Posiada małe pięści, lecz nie zrażony tym, jak bohater udał się na pomoc Zenkowi.
Chłopiec ten jest bardzo dziecinny i naiwny, ale też pomocny i zawsze chętny do działania. Ponieważ jest jeszcze dzieckiem, odczuwa każde ograniczenie swobody jeszcze boleśniej niż inni. Kiedy dowiedział się o obcym na wyspie, chciał od razu go pobić, co świadczy też o jego lekkomyślności. Bardzo często Julek kierował się emocjami, przez co coraz częściej miał z tego powodu kłopoty. Nieraz wpadał w furię, której doświadczał w sytuacjach jego bezsilności. Uwielbiał samochody osobowe. Potrafił określić markę i stan każdego modelu.
Moim zdaniem Julek jest postacią pozytywną. Chociaż jego decyzje i zachowanie było nieprzemyślane, zawsze wprowadzał do powieści coś ciekawego, coś, co kusiło czytelnika do dalszego czytania. Postać ta jest w „Tym obcym” bardzo ważna, bo gdyby nie udział Julka, książka stałaby się monotonna i szara.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (17) Brak komentarzy
22.11.2011 (19:34)

ZACZEPIASTA praca troche przerobiłem i pani się nie skapła
PS ; WIELKIE DZIĘKI

13.10.2011 (16:48)

uratowałeś prawie każdemu życie thx :D :P

11.10.2011 (22:25)

kocham tego kto uratował mi życie na polskim... dziękuje:P

9.10.2011 (14:56)

chodzi o taka krotka charakterystyka tak jakby nie zwiazana z wygladem tylko z zyciem

9.10.2011 (11:11)

no i mam z czego robic pr.dom szok!!



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.