profil

Adam Cisowski - charakterystyka.

drukuj
satysfakcja 79 % 894 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Głównych bohaterem lektury pt.” Szatan z VII klasy” jest Adam Cisowski. Miał on 17 lat i uczęszczał do chłopięcego gimnazjum w Warszawie. Miał przezwisko Szatan. Był w VII klasie. Jego ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem i czwórką jego rodzeństwa.
Adaś był chłopcem wysokim. Jego sylwetka była pękata i niefortunna. Zazwyczaj miał rozmierzwioną czuprynę. Spojrzenie Adasia było śmiałe i dziwnie przenikliwe.
Adasia charakteryzował spryt, dzięki któremu odgadł metodę odpytywania prof. Gąsowskiego i odkrył osobę, która zjadła mu lody. Był również odważny, biorąc na siebie całą winę przed profesorem. Zawsze był koleżeński wobec kolegów, gdyż nie wydał Stasia, który zabrał pióro. Młodzieniec był romantyczny, bo bardziej cenił uczucie niż skarby. Mądrość wykorzystał przetłumaczając francuski list i odkrywając tajemnicę w nim zawartą. Inni cenili w nim dobre serce. Okazał to oddawając swoje przykrycie Francuzowi. Inną zaletą była spostrzegawczość, znajdując nitkę w księdze rachunkowej lub kulturalność, gdyż nie powiedział Wandzie, że stryjek nazywa ją Kozą. Był również przewidujący zakopując skrzynie ze „skarbem” oszukując opryszków. Chętnie pomagał innym.
Według mnie Adaś był osobą pozytywną. Jego przezwisko Szatan podkreślało jedynie dobre cechy chłopca, a nie jego wady. Niektórymi z zalet Adasia był spryt i pomysłowość, które wykorzystał do odgadnięcia tajemniczej zagadki drzwi.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (38) Brak komentarzy
29.1.2012 (11:01)

No całkiem, całkiem tylko trochę za dużo "był"
.

16.10.2011 (19:34)

Fajna praca, trochę się powtarzasz, ale przekrztałciałam i jest OK ;d

29.5.2011 (21:24)

mi chodziło o biografie cięko

17.5.2011 (16:07)

do gimnazjum chodził palancie!!!

17.5.2011 (16:06)

bardzo słabo!!! ciągle 'był' , 'był' i 'był' .



Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.