profil

Charakterystyka Winnetou

drukuj
satysfakcja 80 % 121 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Winnetou jest postacią fantastyczną występującą w utworze Karola Maya pt. "Winnetou". Miał około 40 lat i mieszkał na preriach w Ameryce Północnej.

Był ubrany w wyprawioną na biało i pokrytą czerwonym haftem bluzę myśliwską i spodnie z tego samego materiału, ozdobione na szwach frędzlami ze skalpów. Cały jego strój nie miał plam lub brudu. Na nogach miał haftowane perłami trzewiki ozdobione kolcami jeżozwierza. Na jego szyi wisiał woreczek z "lekami", artystycznie rzeźbioną fajkę pokoju i potrójny sznur pazurów szarego niedźwiedzia. Dokoła bioder miał pas zrobiony z drogiego koca santillo, spoza pasa wyglądał nóż i rewolwer. Na głowie miał opaskę ze skóry grzechotnika.

Ciemne włosy opadały mu na ramiona. Rysy jego męskiej twarzy można było nazwać rzymskimi. Matowa cera miała lekki odcień brązowy. Winnetou był bardzo odważny, nie unikał walki, często dawał przykłady swej rzetelności i wierności. Był obrońcą słabych, zawsze starał się dążyć do sprawiedliwości.

Moim zdaniem wszyscy powinniśmy brać przykład z Winnetou, ponieważ gdybyśmy wszyscy posiadali takie cechy jak on, to nasz świat byłby o wiele lepszy, nie byłoby wojen i wszyscy żylibyśmy w idealnym świecie.

Data dodania: 2010-05-05


Załączniki:
Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: charakterystyka_winnetou.doc
Komentarze (4) Brak komentarzy
6.6.2011 (12:46)

mało uzasadnienia cech charakteru i wogóle ich mało!!:(
a wygląd to z ksiazki przepisany

18.5.2011 (18:26)

mi się podoba

14.5.2011 (14:57)

moja koleżanka to miałą i 3- dstała.

4.5.2011 (15:04)

Ja dostałam z niej



Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.