profil

Fizyka medyczna

Szczegóły kursu

Tematyka:Matematyka/ Fizyka/ Chemia

Tryb: Stacjonarne

Rodzaj:Studia I stopnia

Opis zajęć

Zapisy
od 2014-07-18 12:00:00 do 2014-09-17 23:59:00
Liczba osób zapisanych na kierunek
13
Limit miejsc
10
Język wykładowy
polski

Stacjonarne studia I stopnia na kierunku Fizyka medyczna trwają 7 semestrów, kończą się zrealizowaniem pracy dyplomowej i uzyskaniem tytułu inżyniera fizyki medycznej w zakresie jednej ze specjalności: dozymetria, elektroradiologia lub optyka w medycynie. Po drugim i trzecim roku studiów studenci odbywają obowiązkowe praktyki. Plan studiów obejmuje blok przedmiotów podstawowych z fizyki i matematyki z wykładami, ćwiczeniami i laboratoriami oraz bloki przedmiotów kierunkowych i specjalistycznych z medycyny, fizyki i biologii. Studenci poznają m. in. metody fizyczne stosowane w biologii i medycynie, zarówno w diagnostyce jak i w terapii, a także podstawy inżynierii materiałowej w medycynie oraz budowę aparatury medycznej i jej zastosowanie. Zajęcia są prowadzone przez pracowników Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach.

Istotnym zadaniem kształcenia na kierunku Fizyka medyczna jest przygotowanie fizyków do pracy w zespołach interdyscyplinarnych (złożonych z lekarzy, biologów, chemików, techników) oraz do spełniania roli ekspertów w zakresie systemów zarządzania jakością w dziedzinach związanych z fizyką medyczną, systemów zarządzania jakością bezpieczeństwa, jakością techniczną procedur obrazowych, przygotowaniem i obsługą procedur niestandardowych.

Absolwent jest przygotowany do samodzielnego rozwijania umiejętności oraz kontynuacji nauki na studiach drugiego stopnia Fizyki medycznej oraz kierunków pokrewnych.

Perspektywy zawodowe:

Studia na I stopniu kształcenia kierunku Fizyka medyczna mają na celu jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do pracy w zawodach takich jak: inżynier medyczny, technik elektroradiolog, młodszy asystent elektroradiologii (RMZ z dnia 20 lipca 2011 w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami)
Absolwent specjalności elektroradiologia jest przygotowany do obsługi aparatury radiologicznej, radioterapeutycznej oraz elektromedycznej. Będzie mógł podjąć pracę m.in. w placówkach radioterapii, zakładach radiologii, medycyny nuklearnej, pracowniach, EEG, EMG, EKG, audiologicznych, fizjologii klinicznej, inspekcji ochrony radiologicznej. Posiada umiejętności i uprawnienia do pracy na stanowisku technika elektroradiologii.

  • Czas trwania: 3,5 roku
  • Data rozpoczęcia: 2015-01-31 23:00:00
Kontakt

ul. Bankowa 12
40-007 Katowice

+48 032 258 82 11

Opcje dodatkowe

Odwiedź stronę WWW