profil

Czy w XXI wieku doświadczamy upadku autorytetów? Kto jest lub kto mogłby stać się autorytetem dla współczesnych nastolatków?

poleca 83% 682 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy w XXI wieku doświadczamy upadku autorytetów? Uważam, ze nie, ponieważ, coraz czesciej spotykam ludzi, którzy znajdują swój autorytet do którego starają się upodobnić. W dzisiejszych czasach wiele osób pragnie być oryginalnym i szuka swojego idola z kręgu artystów. Upodabniając się do niego, próbuje być taki jak on. Niestety nie zawsze idol jest dobrym to wzór godny naśladowania, ponieważ wielu artystów schodzi na złą drogę w życiu, np. uzależniając się od używek.
W dzisiejszych czasach kiedy prawie każdy ma dostęp do rożnych źródeł informacji, np. Internetu, telewizji, wiele osób dzięki niemu właśnie, odnajduje swój autorytet. Słysząc o kimś, zaczynamy się nim interesować, jego osobowością, charakterem i stwierdzamy, ze nam imponuje i właśnie tacy chcielibyśmy być, wiec dążymy do tego.
Coraz więcej młodych artystów, w ramach rożnych kampanii społecznych i poprzez organizacje stara się pokazywać młodzieży , jak ma postępować, jak nie zejść na zła drogę, jak sobie radzić w życiu, często czerpiemy porady życiowe z różnych mediów.
Wbrew temu, ze coraz mniej ludzi czyta książki, znajdą się takie osoby, mające ulubionego autora i ulubiona postać z książki, za która podążają. Czytają coraz więcej książek z tym bohaterem który również może stać się dla nich autorytetem.
Są też niestety, ?złe autorytety?, np. w dziecięcych grach komputerowych, albo w komiksach. Dzieci upodabniają się do bohaterów, którzy najczęściej, tylko walczą, biją się i mordują ,stając się często agresywnymi wobec otoczenia. A autorytet, to przecież osoba, która zasłynęła czymś wyjątkowych, czymś godnym podziw ubyła lub jest dobrym człowiekiem.

Sadze, ze w XXI wieku, nie doświadczamy upadku autorytetów, konieczne jest rozejrzenie się wokół i uważniejsze przyglądanie innym. Ludzie coraz częściej chcą się na kimś wzorować, a autorytetów, jest wiele. Uważam, ze najlepszym autorytetem dla współczesnych nastolatków są rodzice. Są najbliżej nas obserwujemy ich na codzień i z nich czerpiemy wzory do radzenia sobie w codziennych sprawach.. Na pewno znajdzie się część rodziców, którzy maja jakieś problemy, np. są uzależnieni, ale większość jest na pewno godnymi naśladowania.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty