profil

Czy nauczanie Jana Pawła II ma wpływ na wybory dokonuwane w Twoim życiu codziennym? (aborcja;sens życia)

poleca 85% 202 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Czy nauczanie Jana Pawła II ma wpływ na wybory dokonywane w Twoim życiu codziennym?

List.
List, do kogo?
Do własnego sumienia?
List do świata? Nie wiem... Gdzie jest adresat?
Nie ma...
Nikt nie przeczyta i nikt nie posłucha...
Ojciec?
Nie ma... Matka płacze.
BOŻE jesteś?! Cisza.

Drogi/droga. . .
Który to już raz do Ciebie piszę? Nieważne. Muszę się z Tobą podzielić czymś dla mnie niezmiernie ważnym. A może to błahostka?
?Do tego cmentarzyska ofiar ludzkiego okrucieństwa w naszym stuleciu dołącza się inny jeszcze wielki cmentarz: cmentarz nienarodzonych, cmentarz bezbronnych, których twarzy nie poznała nawet własna matka, godząc się lub ulegając presji, aby zabrano im życie, zanim jeszcze się narodzą. Czy jest taka ludzka instancja, czy jest taki parlament, który ma prawo zalegalizować zabójstwo niewinnej i bezbronnej ludzkiej istoty? Kto ma prawo powiedzieć: Wolno zabijać, tam gdzie trzeba najbardziej chronić i pomagać życiu??
JPII, Radom, 4 VI 1991.
Wiesz, mam 15 lat. Mam ciągle smutną mamę i zmartwienia jak część dorastających dziewczyn. Nie chodzi o nadwagę czy wypryski! Chodzi o sens życia, przyszłość, istnienie Boga. Z takimi zagadnieniami chciałabym zwrócić się do taty, ale co zrobić, gdy go nie ma, i nie będzie? Mam jednak swojego Ojca. Czy słyszałaś/eś o Janie Pawle II? Jestem pewna, że tak. Był Ojcem całego świata i wszystkich ludzi. Nie ma człowieka, któremu papież Karol Wojtyła jest obojętny. Nie uwierzysz, ale chociaż mieszkał w Watykanie- pomagał mi rozwiązywać problemy, wspierał i rozweselał.

Mama wychowuje mnie samotnie. Tata odszedł, gdy mama zaszła z nim w ciążę. Miała wybór: zabić mnie albo zrezygnować ze związku z tatą. Żyję, kocham, jestem wdzięczna. Ale to tylko jeden z tysięcy przypadków. Nie wszystkie maleńkie istotki mają tyle szczęścia, co ja. Czy osoby będące ?rodzicami? mogą pozbawić takie dzieciątko życia? Czy mają do tego prawo? Sięgnęłam do słów Ojca Kościoła, które znajdziesz powyżej. Pomimo bardzo młodego wieku, w jakim byłam, czytając ten fragment, zrozumiałam wręcz od razu, że matka ani ojciec nie mogą odebrać życia niechcianemu dziecku. Ale to nie jest zasługa mojej rezolutności czy inteligencji. To dzięki przejrzystości i prostocie przekazu, jaki kieruje do nas Papież.
Fragment ten, dałam do przeczytania mamie. Obie zrozumiałyśmy, że mamy ogromne szczęście mając siebie. Jest ciężko, jest płacz i wysiłek, ale mamy to coś- mamy rodzinę!
Papież zawsze próbował udowodnić, że aborcja- dzieciobójstwo to rzecz okrutna i absolutnie zakazana przez Boga. W każdej małej istocie jest cząstka Boga!
Jak wytłumaczyć postępowanie tylu kobiet? Nie wiem...

Janie Pawle II, Ty nigdy nikogo nie skreśliłeś, zawsze byłeś miłosierny, prowadziłeś dobrą drogą. Teraz wiem, że nigdy nie odbiorę szansy mojemu dziecku, jakiekolwiek ono będzie. Wstąpię do organizacji występującej orzeciw aborcji. To dzięki Tobie!

Mija kilka lat, rozwiązuję różne problemy, stawiam czoła przeciwnościom. A wiesz, dlaczego? On jest przy mnie!

Kolejny list. Piszę, bo chcę Ci coś powiedzieć. Posłuchasz?

?Człowiek nie zawdzięcza wszystkiego samemu sobie, lecz jest stworzeniem Bożym; nie jest panem swego życia ani też życia innych; jeśli pragnie być człowiekiem w prawdzie, musi słuchać i być posłusznym. Jego wolne siły twórcze rozwiną się pełni tylko wówczas, gdy będzie je opierał na prawdzie, która jest dana każdemu człowiekowi jako niewzruszony fundament. Tylko wtedy będzie mógł się w pełni zrealizować, a nawet przerosnąć samego siebie. Nie ma wolności bez prawdy?.
Powiedz mi, co jest prawdą? Po co żyję? Co po sobie zostawię?

Pracujemy, by mieć pieniądze. Pieniądze są potrzebne na kupowanie żywności. Odżywiamy się, by żyć. A jaki cel ma nasze życie? Większość czynności, jakie wykonujemy podczas naszego żywota, ma jakiś cel. Papież również go miał:
Kochaj!
Szanuj!
Wybaczaj!
Wydaje Ci się, że to banalnie proste? A potrafisz przebaczyć osobie, która chciała odebrać Ci życie? Potrafisz pojednać Kościoły lub inne organizacje na całym świecie? Umiesz przytulać, głaskać osoby brudne i trędowate? Potrafisz rozmawiać z marginesami społecznymi, wskazując im dobrą drogę?
Jednego dnia chodzisz po ziemi, upadasz i wstajesz, grzeszysz i naprawiasz błędy. Jednak bardzo często zapominasz, że życie na tej właśnie ziemi, to tylko część twojego istnienia. Twoje ciało może umrzeć w jednej, bardzo krótkiej chwili. Co wtedy? Czy stojąc przed Bogiem twarzą w twarz, wystarczy Ci odwagi, aby spojrzeć Mu w oczy i powiedzieć: ?tak Boże, upadałem wiele razy, lecz niosę Ci pełen worek dobrych uczynków?? Czy wystarczy zapasu dobroci, jaką zaniesiesz przed Sąd Boży?

Muszę pamiętać, ze życie na ziemi to tylko pewna część ?gry?, podczas której muszę zdobyć jak najwięcej punktów i wystrzegać się czerwonych kartek. Muszę grać fair i podporządkowywać się woli Najwyższego Sędzi, a wtedy będę mistrzem własnego sumienia...
Czyli Ciebie? Nie wiem... Nie wiem... Człowiek ma przed sobą ciągle nowe tajemnice. Ale jeśli nie jesteś czegokolwiek pewien lub masz jakiś problem, posłuchaj mojego, naszego Ojca- Papieża Polaka Jana Pawła II. On daje wskazówki w poważnym problemie jak i małym zmartwieniu. Daje doskonały przykład kapłana, ojca, Polaka, a przede wszystkim człowieka.

Bibliografia:
Jan Paweł II ?Wielka Księga Złotych Myśli?

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 5 minut

Formy wypowiedzi