profil

Czy warto czytać książki ?

drukuj
poleca 81% 720 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

I - Wstęp
Postawienie tezy : <--- tego nie piszemy - techniczne/pomocne
Czy warto czytać książki?

Książki towarzyszą nam od dzieciństwa. Każdy, kto umie czytać, przeczytał przynajmniej kilka książek w swoim życiu. Jedni czytają dużo, inni mniej. Zastanawiam się, czy warto czytać książki ?
Według mnie odpowiedz nie jest jednoznaczna, gdyż znam takich ludzi, którzy twierdzą, że nie warto czytać. W dalszej części pracy postaram się przytoczyć argumenty "za" i "przeciw" oraz ustosunkować się do nich.

II - Rozwinięcie (argumenty)

Zacznę od tego, że książki rozwijają naszą wyobraźnię. Dowodem na to jest fakt, że często historie przeczytane w książkach, przeżywamy jak prawdziwe( ). Oponenci jednak twierdzą, że zbyt mocne angażowanie się w przeżyciu bohaterów może spowodować, że tracimy poczucię rzeczywisośći.(-)Myślę jendak, że książki yo skarbnica wiedzy. Można się z nich dużo dowiedzieć. Uczą one czasami więcej niż szkoła.( ) [...] Dokończcie sami .......


(na egzaminie gimnazjalnym przestrzegane są 3 argumenty "za" oraz 2 "przeciw" lub na odwór, musicie jeszcze napisać jeden argumen "za" i wyjaśnić & jeden argument "przeciw" no i Zakończenie rozprawki.

(-) - argumenty "przeciw"
( ) - argumenty "za"

Pozdrawiam, Michał


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
3.3.2010 (13:50)

dzięki przydalo sie ;D

Formy wypowiedzi