profil

Która postać znana Ci z literatury lub Filmu moglaby być wzorem dla ludzi współczesnych?

poleca 85% 1189 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Najwiekszym wzorem dla ludzi współczesnych ,a w szczególności dla nas ,Polaków, jest Jan Paweł 2-papież ,człowiek o wielkim sercu - Karol Wojtyła.
Karol Wojtyła miał blond włosy ,jasną cerę i niebieskie oczy. Był wysokim ,postawnym młodzieńcem ,dbajacym o swoje zdrowie. Lubił jezdzić na nartach i rowerze. 16 pażdziernika 1979r. został papieżem. Była to wielka radość dla Polaków. Nosił białe szaty, a na głowie tiarę. Na jego palcu u prawej ręki ,widniał pierścień ,który po jego śmierci został zniszczony.
Jan Paweł 2 był dobrym ,wyrozumiałym i uczciwym człowiekiem. Każdemu słuzył pomocną dłonią. Karol kochał i uczył o Bogu. Nikt bowiem tak ,jak Karol Wojtyła ,nie zaskarbił sobie powszechnego szacunku i sympatii ludzi różnych religii ,ras i kultur .Ojciec Św. swietnie porozumiewał sie z młodzieża. Był wielkim człowiekiem.
Ojciec-pielgrzym umiał przebaczać .Jedną z takich osób, którym wybaczył był człowiek ,który chciał go postrzelic. Ojciec Świety wilokrotnie odwiedzał go w wiezieniu. Papież bardzo wiele przeżył w swoim zyciu. Dązył do idei zwiazanych z religią i chrześcijaństwem. Pod koniec ziemskiej wędrówki Ojca Świetego ,jego zmęczony kroki sprawiały ,że widzieliśmy w nim nauczyciela cierpienia.
Jan Paweł 2 był najwspanialszą osobą jaką "spotkałam" w życiu. Żałuję ,że odszedł z tego świata i ,że nie jest wśród nas. Choć już nas opuścił ,to czujemy jego obecność nadal. Jest wzorem dla wielu ludzi .Jego osoba pozostanie na długo w naszej pamięci.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata