profil

List do ludzi z informacją o uporządkowaniu i renowacji Zaścianka Dobrzyńskich z "Pana Tadeusza"

poleca 85% 103 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Zadanie: jesteś członkiem towarzystwa ochrony i konserwacji zabytków. napisz list otwarty, w którym powiadomisz o uporządkowaniu zaścianka dobrzyńskich. uzasadnij cel tego działania i zachęć do odwiedzania tego miejsca.


Zgierz, 21 maja 2007 roku


Drodzy czytelnicy!

Pragnę Was poinformować, że jako Członkowie Towarzystwa Ochrony i Konserwacji Zabytków odnowiliśmy i odrestaurowaliśmy zaścianek Dobrzyńskich.
Naprawiono bramę, której brakowało wrót; ogrody ogrodzono płotem; oczyszczono dachy z mchów i trawy; wszystkie zwierzęta, pozostałe w zagrodzie przeniesiono w bardziej odpowiednie dla nich miejsce; miejsce gdzie chowano ciała zmarłych, uporządkowano, oznaczono i ogrodzono; wszelkie elementy zbroi rycerskich porozrzucane po terenie folwarku, zakonserwowano i umieszczono w zbrojowni, również odnowionej.
Wszelki nasze działania miały na celu ukazanie młodzieży fragmentu polskiej historii, tak pięknie przecież opisanej przez Adama Mickiewicza w epopei "Pan Tadeusz".
Obiekt ten zostanie udostępniony zwiedzającym, bo uważamy, że każdy człowiek, który czuje się Polakiem powinien na własne oczy przekonać się, jaka duża część naszej historii została zachowana w tym miejscu.
Do zwiedzania zapraszamy wycieczki zorganizowane jak i indywidualnych turystów. Służymy również usługami wykształconego przewodnika, który z zaangażowaniem i ciekawie opowie i przybliży tamte czasy. Bliższe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 719-29-55

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Towarzystwo Ochrony i Konserwacji Zabytków.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Gramatyka i formy wypowiedzi