profil

Kolorowy świat czasopism-źródłem wiedzy, taniej sensacji a może kraina snów?

poleca 85% 709 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czasopisma są zarówno źródłem wiedzy, taniej sensacji a zdarza się, że prezentują iście bajkowe rzeczy jak z krainy snów.
Jest wiele rodzajów czasopism i każdy w zależności od potrzeb może sięgnąć do interesującego go akurat czasopisma. Z prasy dowiadujemy się wielu ciekawostek o ludziach i otaczającym ich świecie, o nauce i wszystkich dziedzinach życia.
Są czasopisma popularnonaukowe, o polityce ,zdrowiu ,kuchni ,modzie ,znanych ludziach ,sporcie. W zasadzie ile dziedzin życia - tyle czasopism. Sama czerpię wiedzę z czasopism.
Czasopisma są nie tylko źródłem wiedzy ale także rozrywki. Można się z nich dowiedzieć czegoś o życiu znanych ludzi (choć zdarza się, że nie są to do końca informacje sprawdzone),o nowych trendach w modzie.
W prasie zamieszczone są atrakcyjne konkursy ,krzyżówki z nagrodami ,szarady - wszystko to ma na celu skłonienie czytelnika by sięgnął właśnie po to dane czasopismo. Zamieszczanie ich umożliwia jednocześnie możliwość zabawy i wypoczynku.
Wszystkie czasopisma są potrzebne i w zależności od potrzeb i nastroju sięgamy po dany rodzaj. Gdy chcemy zdobyć wiedzę sięgamy po czasopisma popularnonaukowe dotyczące np. geografii ,historii ,archeologii (National Geografic),gdy chcemy dowiedzieć się co w tym czasie dzieje się w polityce sięgamy np. po Politykę, Wprost, Neesweek-a .Gdy interesują nas plotki o gwiazdach sceny sięgamy po czasopisma młodzieżowe. W czasopismach każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.
Uważam ,że warto jest je czytać, bo zdobywa się wiedzę, poszerza poglądy i dostarczają sporo rozrywki.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata