profil

„Komputer najlepszym przyjacielem człowieka”

poleca 85% 577 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy komputer może być najlepszym przyjacielem człowieka? Jeszcze kilkanaście lat temu, tego typu pytanie zadane wielu ludziom zapewne w większości spotkałoby się ze śmiechem i niedowierzaniem z ich strony, bo jak to możliwe, by maszyna ? coś co nie posiada uczuć ? mogłaby być dla człowieka na tyle ważna, by uznać ją za przyjaciela? Żaden, nawet najnowocześniejszy, najbardziej udoskonalony komputer, pod tym względem zapewne nigdy nie dorówna człowiekowi. A jednak już teraz możemy wskazać te jego cechy, które sprawiają, że niejeden z nas nie wyobraża sobie bez komputera normalnego życia.
Przede wszystkim jest dziś komputer jednym z najważniejszych narzędzi pracy. Zobaczyć go można w szkołach, sklepach, na poczcie, w bankach, w małych i dużych przedsiębiorstwach. Przyznać należy, że wraz z Internetem daje naprawdę wiele możliwości, pozwala np. pracować czy uczyć się nie wychodząc z domu.
Warto również zauważyć, że komputer jest niezastąpionym źródłem informacji ? od tych najzwyklejszych, dotyczących teraźniejszości i codziennego życia (społecznego, politycznego) zarówno w Polsce jak i na świecie, po wiedzę o przeszłości, naszej kulturze, tradycjach, osiągnięciach i klęskach. Tak więc uczy i wychowuje.
Pragnę też zwrócić uwagę na fakt, że dzięki różnego rodzaju komunikatorom (Skype, Tlen, Gadu Gadu) komputer pozwala na ?łączenie się? i rozmowy z ludźmi z całego świata. Z tego rodzaju możliwości komputera i Internetu korzystają dziś miliony ludzi na Ziemi ? dla nich nie istnieją żadne granice. Coraz częściej też kartka papieru i koperta zastępowana jest szybkim i niezawodnym e-mailem.
Trzeba również pamiętać o tym, że ta cudowna maszyna jest niezrównanym centrum rozrywki: pozwala oglądać filmy, słuchać muzyki, grać w przeróżne gry, oglądać telewizję. Często w sposób atrakcyjny i przyjemny wypełnia nasz wolny czas.
Nie przemawiają do mnie argumenty, że komputer niesie ze sobą wiele zagrożeń (uzależnienia, wady postawy i wzroku, anonimowość, z którą w parze często idzie poczucie bezkarności osób nieodpowiedzialnych i ?chorych?), ponieważ zarówno on, jak i wiele innych wynalazków człowieka, wymagają od nas pewnej dozy mądrości i dojrzałości.
Na zakończenie, wracając do pytania postawionego na początku, udzielam jednoznacznej odpowiedzi: ?tak?.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty