profil

Prowadzenie własnej firmy a sukces

drukuj
satysfakcja 88 % 8 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Człowiek przedsiębiorczy potrafi wykorzystać szansę pojawiającą się w otoczeniu i przekształcić ją w sukces. Typowe cechy osoby przedsiębiorczej to optymizm ? rozwijający chęć uczenia się, poszerzania kwalifikacji i umiejętności, umiejętność porozumiewania się, współdziałania oraz umiejętność rozwiązywania konfliktów.
W aktywności zawodowej człowiek przedsiębiorczy wykazuje się: pracowitością, pomysłowością, umiejętnością analizowania sytuacji i ponoszenia ryzyka.

Założenie własnej firmy to również stworzenie dla siebie miejsca pracy oraz dla innych często znajomych, rodziny itp. Może być to interes długoterminowy, który pozwoli na zapewnienie przyszłości dzieciom i nam samym. Jednak prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko szereg zalet, ale także sporo wad. To, które z tych czynników przeważą zależy jedynie od chęci danej osoby do podjęcia się pewnych zobowiązań i do wprowadzenia zmian do swojego życia,

Zalety prowadzenia własnej firmy to przede wszystkim:

* Satysfakcja z tworzenia nowych rzeczy i poczucie, że udało nam się zrealizować podjęty cel.
* Poprawa sytuacji finansowej - choć nie zawsze widoczne jest to na początku działalności oraz często bywa zależne od koniunktury na rynku czy od ogólnej sytuacji gospodarczej w kraju, gdzie prowadzimy działalność. Brak efektów finansowych jest często zauważalny w sytuacji, gdy otwieramy firmę, w którą należy na początku sporo zainwestować. Jest to odczuwalne tym bardziej w sytuacji, gdy przed założeniem działalności gospodarczej osoba ta była bezrobotna. Jednak należy pamiętać, że istnieje wiele organizacji wspierających przedsiębiorczość. Nie jesteś sam!
* Pewność zatrudnienia - dopóki firma będzie istniała, to nikt nas z niej nie wyrzuci, nie rozwiąże z nami umowy o pracę itp.
* Niejednokrotnie osoby, które otworzyły własną działalność, stwierdzają, że rezygnacja z etatu była dla nich opłacalna finansowo. Wiąże się to z ponoszeniem kosztów, które można odpisać od podatku.

Te wydatki jednak muszą być ściśle związane z prowadzoną działalnością.
* Duża niezależność i elastyczność w wyborze sposobu wykonywania określonych i wymaganych przez charakter pracy działań.
* Większa satysfakcja niż wówczas, gdy pracuje się dla kogoś niż dla siebie.

Osobiste predyspozycje

Stawanie się dobrym przedsiębiorcą nie oznacza tylko wniesienia dużego kapitału, ale przede wszystkim posiadanie odpowiednich osobowościowych cech i predyspozycji, które często są wymiernikiem sukcesu. Do kluczowych można zaliczyć:

* Umiejętności ponoszenia ryzyka - nic nie daje gwarancji, że Twój pomysł odniesie sukces, dlatego powinieneś żyć z tą świadomością.
* Umiejętności zarządzania finansami - czyli pożyczanie, księgowanie, inwestowanie pieniędzy.
* Umiejętności sprzedaży - nieważne produkt czy usługa miarą sukcesu jest osiągnięcie wysokiej sprzedaży.
* Umiejętności marketingowe - czyli dobre planowanie i wdrażanie idei i pomysłu.
* Umiejętności przywódcze - to Ty jako właściciel jesteś liderem, osobą, która we właściwy sposób kieruje biznesem.
* Motywacja - powinna być silna i nieprzemijająca tak byś każdego dnia czuł silny zapał i chęć działania.
* Optymizm - musisz widzieć więcej zalet i okazji dla własnej firmy niż wad i problemów, co może okazać się gwarancją sukcesu.
* Intuicja - tzw. Szósty zmysł, który będzie pomocny w instynktownym działaniu na rynku biznesu i dzięki któremu będziesz częściej odnosić sukcesy zawodowe.


Przydatna praca? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Typ pracy