profil

Przygoda Fileasa Fogg "W 80 dni dookoła świata"

drukuj
satysfakcja 33 % 529 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Więc tak ja nie czytałam lektury bo z klasą oglądaliśmy na 2 godzinach lekcyjnych film i będę się sugerować.Więc prosze o brak zażaleń.

W czwartek i piątek na lekcji języka polskiego oglądaliśmy film pt." W 80 dni dookoła świata".
Po obejrzeniu pani kazała nam napisać jedną przygodę Fileasa Fogga, którą zapamiętaliśmy w czasie oglądania filmu.
Moim ulubionym fragmentem z filmu było założenie się ze znajomymi o przejechanie wynalazcy całego świata w ciągu 80 dni. Fileas Fogg wraz ze swoim lokajem Janem zgodzili się i wyruszyli w podróż. Poznał, również Audę, (w filmie czytaj monik) która później wybrała się z nimi w dalszą drogę.Wyjeżdżając z Londynu wybrali się do Francji, Turcji, Japoni i wiele innych państw.Gdy wrócili do Londynu wszyscy uważali, że nie przyjechali na czas, ponieważ nie można było przekroczyć 80 dni.Następnie okazało się, iż przebyli całą drogę w 79 dni. Angielski dżentelmen wraz z przyjaciółmi wygrali zakład i Fileas Fogg nie musiał skończyć z wynalazkami.
Myślę, że powinniśmy przeczytać książkę lub obejżeć film dlatego, że każdy z nas może się wiele nauczyć np. że jeżeli w coś wierzymy to nie poddajemy się i dążymy do celu, osiągnięć.

p.s. Ja dostałam -4 jeżeli chcecie większą ocene to pozmieniajcie słowa unikajcie powtórzen wiem że to nie jest najlepsze ale byle by dostać jakąś ocenkee..
I pamiętajcie:

uważajcie by wasz kolega z klasy nie miał tego samego.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (20) Brak komentarzy
1.12.2011 (21:36)

nie pisze się Fileasa tylko Phileasa i to miałeś z filmu idioto

12.10.2011 (18:17)

Ta nauczycielka która to sprawdzała chyba nigdy w życiu nie czytała tej lektury. Nie wiem jakim cudem dostałaś z tego 4- ...

6.6.2011 (14:13)

yeny :)

24.5.2011 (16:42)

Jeju. To się wogóle kupy nie trzyma!!!
Nie wiem kto to napisał, ale śmiać mi się z niego chce!!!
Ja jakbym napisał to byście podostawali 10!
To jest do bani!!!:P

4.5.2011 (19:13)

dzięki

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.