profil

Ogrody Tivoli - najpiękniejsze miejsce w Europie

drukuj
satysfakcja 77 % 13 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ogrody Tivoli to według mnie najpiękniejsze miejsce w Europie. Tivoli znajduje się w centrum Kopenhagi która jest stolicą Dani. Są to ogrody połączone z parkiem rozrywki. Jest jedną z największych atrakcji turystycznych.
W Tivoli byłam tylko raz, tak jak raz byłam w Dani. Najpierw myślałam że jest to jeden z tysięcy takich samych wesołych miasteczek w których byłam. Jednak bardzo się myliłam. Kiedy przekroczyłam bramy Tivoli znalazłam się w zupełnie innym świecie. Ze zgiełku i szarej codzienności miasta przeniosłam się w niesamowity świat baśni i magi. Poczułam się jakbym znowu miała 6 lat, obudziły się we mnie niesamowite wspomnienia z dzieciństwa. Wszędzie było słychać śmiech i zabawę. Tivoli wygląda jakby część Kopenhagi zatrzymało się w czasie. Co chwile można było spotkać ludzi na szczudłach, cyrkowców, orkiestrę dętą w śmiesznych strojach czy stare bryczki. Architektura Tivoli jest również w starym stylu. Znajdują się też tam amfiteatr na którym co jakiś czas aktorzy odgrywają sceny z bajek Andersena, a na mniejszych scenach zawsze grała miła dla ucha muzyka. W Tivoli znajduje się też dużo sklepów z pamiątkami i zabawkami. Ale nie były to takie zwykłe sklepy. Można było znaleźć tam ręcznie robione zabawki którymi bawiły się nasze babcie, niesamowite ozdoby choinkowe i niespotykane już stare przedmioty które były świetne na prezent czy pamiątkę z Dani. W innym zakątku Tivoli można było znaleźć niesamowite ogród z fontannami i niewielkim stawem po którym można było pływać łódkami. Były tam wiele zakątków w których siedziały zakochane pary albo nowożeńcy robili sobie zdjęcia.
Jak na wesołe miasteczko przystało znajdowały się tam karuzele. Od malutkich karuzelek dla najmłodszych aż do zapierających dech w piersiach kolejki górskie, ogromnych wież z których spada się z niesamowitą prędkością i szalenie wirujących karuzel wyłącznie dla ludzi posiadających stalowe nerwy. Każdy mógłby znaleźć tam rozrywkę dla siebie. Na terenie Tivoli znajdują się tez liczne restauracje, puby i kawiarnie w których można znaleźć potrawy z kuchni Duńskiej i światowej jak i również niesamowite wypieki i słodkości takie jakie robiły nasze babcie i prababcie. Co chwile można spotkać stoisko z watą cukrową albo ogromnymi lizakami w niezliczonych kolorach.
Ogrody Tivoli uznaje za najpiękniejsze miejsce w Europie ponieważ przeniosły mnie w świat dzieciństwa. Tivoli jest przytulnym i magicznym miejscem do którego przyjść każdy od przedszkolaków poprzez nastolatki osoby dorosłe a kończąc na staruszkach- każdy zajdzie dla coś dla siebie. Tam wszystko działo się jak w bajce. Każdy kto chciałby stać się choć na chwile dzieckiem powinien tam przyjechać. Przeżyłam tam niesamowite chwile beztroski a jednocześnie chwile grozy i nagłe przypływy adrenaliny. Szkoda że byłam tam tylko jeden dzień ponieważ pewnie odkryłabym nowe zakątki Tivoli które na pewno by mnie zadziwiły swoją magią i niepowtarzalnością.


Przydatna praca? Tak Nie
Podobne prace:
(0) Brak komentarzy
Geografia świata