profil

Czy człowiek może kupić wszystko, co mu zapewnia szczęście?

drukuj
satysfakcja 75 % 20 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Bardzo często zadajemy sobie pytanie czy człowiek może kupić wszystko, co mu zapewnia szczęście. W mojej pracy chciałbym zastanowić się nad tym problemem. Przedstawię kilka argumentów, które przybliżą nam odpowiedz na pytanie, które jest tezą tej pracy.
Jako przykładem posłużę się fragmentem książki ?Pulpecja? Małgorzaty Musierowicz. Przedstawia ona historię młodej pary, która spotyka się w okolicznym parku. Chłopiec daje swojej dziewczynie prezent, jednak oczekuje od niej riposty w postaci całusa. Kochanka oburzona wybiega z parku, w wielkim gniewie z powodu niegrzecznej propozycji chłopca. W domu ojciec dziewczynki poucza ją ?tylko cnota czyni ludzi szczęśliwymi?. Na tym przykładzie widać, że nie można kupić ludzkich uczuć. Możemy być nimi obdarowani, jednak wymaga to od nas ciężkiej i długotrwałej pracy. Pieniądze, czy też wpływy nie zagwarantują nam, iż na starość nie pozostaniemy sami. Wart o tym pamiętać, gdy próbujemy zaskarbić uczucia drugiej osoby.
Weźmy pod uwagę film, ?Titanic? Jamesa Camerona, opowiadający o katastrofie statku na oceanie atlantyckim. Przyczyną tragedii było zderzenie z górą lodową. Katastrofa pochłonęła wiele ofiar, ponieważ brakowało szalup ratunkowych. Wielu ludzi próbowało przekupić marynarzy, by ci zagwarantowali im miejsca w łodziach. Pieniądze jednak w obliczu tragedii były bez wartości. Wielu bogaczy także zginęło i nie pomógł im obszernie wypchany portfel. W życiu jest podobnie. W wielu trudnych sytuacjach pieniądze nam nie pomogą.
Jako kolejnym argumentem posłużę się historią pewnego zamożnego człowieka. Miał on wspaniałą rodzinę, ogromną stadninę koni oraz bardzo dużo pieniędzy. Szczęście nie trwało wiecznie. Pewnego dnia dowiedział się, ze ma raka. Rodzina natychmiast sprzedała dorobek całego życia i próbowała ratować człowieka przed śmiercią. Biznesmen długo walczył z chorobą, niestety przegrał. Na tym przykładzie widać ewidentnie, że chorobę nie można przezwyciężyć pieniędzmi. Śmierć dosięga ludzi bogatych jak i biednych. Nie ma tak potężnego człowieka, który potrafi stawić jej czoła. Nawet pieniądze czasem wcale nie pomogą w walce z nią.
Kończąc, stwierdzam, że człowiek nie może kupić wszystkiego, co mu daje szczęście. Istnieją rzeczy, które nie można zdobyć pieniędzmi. Miłość oraz przyjaciół możemy osiągnąć tylko poprzez ciężką pracę, czyli poświęcanie dużo czasu naszym bliskim. Śmierci, ani chorób nie unikniemy, więc nie warto liczyć na magiczną moc pieniądza.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
1.12.2011 (16:34)

bez kitu , wielkie dzięki , moja stara by mnnie chyba zabiła gdybym nie napisał

1.4.2009 (19:12)

Ekstra dzięki :)

Formy wypowiedzi