profil

Joanna d'Arc - patronka do bierzmowania

drukuj
satysfakcja 82 % 317 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Joanna d?Arc jest bardzo dobrym przykładem patronki do bierzmowania. Po pierwsze, była ona silną kobietą, dzielną i nieustraszoną wojowniczką. Kierowała się według określonych zasad, postępowała uczciwie i sprawiedliwie. Mimo swojej siły, ufała Bogu, miała z nim bardzo dobry kontakt. Umiała się całkowicie oddać Jego opiece, zaufać Mu bezgranicznie i realizować plan, który pragnął by wypełniła.
Warto ją naśladować przede wszystkim dlatego, że obaliła stereotypy- mężczyzny jako żołnierza, mężczyzny jako dowódcy i mężczyzny jako bohatera. Drobna, delikatna kobieta, która miała w sobie tak wielka siłę wiary i odwagi? jest idealnym wzorem dla każdej dziewczyny, która chce swoje życie prawdziwie przeżyć: z podniesionym czołem i radością w sercu.
W świętej jest wiele pozytywnych cech, m.in. honor. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, niejednokrotnie bardzo ciężko jest zachować się honorowo i móc być dumnym z siebie i swoich czynów.
Św. Joanna jest moją patronką i sprawuje nad moim życiem opiekę- pomaga podejmować trudne decyzje, być uczciwą we wszystkim co robię i odważną, niebojącą się świata, Boga i życia osobą.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (1) Brak komentarzy
12.9.2011 (19:51)

Bardzo podoba mi się imie Joanna właśnie biore je do bierzmowania.

Zakres materiału