profil

Scenariusz lekcji języka hiszpańskiego. Temat: ¿Dónde vives? - verbos regulares y muebles

poleca 85% 1102 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

Klasa: I gimnazjum
Czas: 45 min.

Temat: ¿Dónde vives? - verbos regulares y muebles.

Cel główny:
Uczeń potrafi:

- GRAMATYKA: odmienic w czasie teraźniejszym czasowniki z grupy II -er i III -ir,
- LEKSYKA: operować podstawowymi zwrotami w zakresie sytuacji codziennych: pytanie o drogę; opisac pomieszczenia domu;

Formy pracy:
- indywidualna,
- grupowa,

Metody:
- lingwistyczne (komunikatywne),
- podające (objaśnienia),
- praktyczne,

Środki dydaktyczne:
podręcznik - "Español de pe a pa" cz. 1 (podręcznik i zeszyt ćwiczeń) + płyta CD + tablica

Przebieg lekcji:

Tok lekcji oraz Czynności ucznia
1. Przywitanie, sprawdzenie obecności,

2. Sprawdzenie pracy domowej (u każdego ucznia w czasie trwania lekcji),

3. Krótka powtórka z czasowników z grupy I -ar w czasie teraźniejszym

4. Zapoznanie uczniów z tematem lekcji - Uczniowie zapisują temat lekcji do zeszytu.

5. Objaśnenie odmiany czasowników w czasie teraźniejszym dwóch grup czasowników regularnych: II -er, III - ir

6. Zapisanie do zeszytu informacji na temat odmianych czasowników.

7. Ćwiczenie 1 str.39 (podręcznik)

8. Odsłuchanie dialogów ze strony 36 i 37 (podręcznik)

9. Praca w grupach/parach : ułożenie prostych dialogów z uzyciem podstawowych zwrotów pytania o droge.

10. Ocena aktywności i odczytanie dialogów.

11. ćwiczenie 2 str. 39 (podręcznik)

12. cwiczenie 1 i 2 str. 20/21 (zeszyt ćwiczeń)

13. Zapoznanie się ze słownictwem zawartym na str. 39 (podrecznik)

14. Zadanie domowe: 3/22 (zeszyt ćwiczeń) i 11/30 (zeszyt ćwiczen)

15. Podsumowanie - Uczniowie odpowiadają na pytania nauczyciela dotyczące tematu lekcji,

16. Zakończenie zajęć

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta