profil

/

Zadania Prace

Sprawdzian wiadomości z działu: kwasy i wodorotlenki

drukuj
satysfakcja 36 % 722 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Kwasy i wodorotlenki
Grupa A

1. Zaznacz wartościowość reszty kwasowej kwasu fosforowego (V)
a) III - prawidłowa odpowiedź
b) IV
c) V
d) VII

2. Kwasy to związki chemiczne:
a) które powstają w wyniku reakcji wszystkich tlenków niemetali z wodą
b) które dysocjują z odszczepianiem kationu wodoru
c) których wodne roztwory zabarwiają U na niebiesko
d) wskazane w punktach A i B

3. Zaznacz opis właściwego postępowania w wyniku kontaktu ze skórą wodorotlenku sodu:
a) zneutralizowanie mocnym kwasem
b) przemycie dużą ilością zimnej wody, pójście do lekarza
c) wytarcie skóry suchym ręcznikiem
d) zwrócenie się o pomoc do lekarza

4. Podaj poprawne wyjaśnienie pojęcia:
Elektrolity to substancje:
a) które przewodzą prąd elektryczny
b) które nie przewodzą prądu elektrycznego
c) których wodne roztwory przewodzą prąd elektryczny
d) których wodne roztwory nie przewodzą prądu elektrycznego

5. Zaznacz liczbę jonów, na którą dysocjuje kwas borowy (H3BO3)
a) 2
b) 4
c) 3
d) 1

6. Podkreśl prawidłowy zapis równania reakcji dysocjacji jonowej zasady strontowej.

7. Zaznacz prawidłowy opis równania reakcji dysocjacji jonowej kwasu siarkowego (VI).

8. Zmieszano takie objętości kwasu siarkowego (VI) i zasady sodowej, że na 2 kationy wodoru przypadł 1 anion wodorotlenkowy. Ustal, jaki jest odczyn roztworu po zakończeniu reakcji i zaznacz prawidłową odpowiedź.
a) kwasowy
b) zasadowy
c) nie można określić odczynu, bo reakcja nie zaszła
d) obojętny


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (13) Brak komentarzy
20.4.2011 (21:02)

ja miałam ten sam ;)

10.4.2011 (13:09)

omg moge sb z chomikuj wziasc klucze odpowiedzi ale problem <lol2>.

7.4.2011 (20:52)

no i ? zazdrościsz czy o ch*uj Ci chodzi ? ;//
idź spac ;**

29.3.2011 (17:35)

Słuchajcie..!
Nie dość tego, że ktoś wrzucił ten spr. do internetu, to wy pytacie jakie są odpowiedzi...
To jest wstyd...
Wiecie co..?
Dziękujcie tej osobie, że w ogóle to wrzuciła...
Jak to można być takim...?
Dasz palec, wezmą całą rękę..

28.3.2011 (18:25)

MAcie może odp z Biologi "układ wydalniczy"? chodzi tylko i wyłącznie o odpowidzi, prawidłowe oczywiście :)

Rozkład materiału


Zadania z Chemii
patryk77280 rozwiązanych zadań
Chemia 10 pkt wczoraj o 21:17

Wypisz rodzaje azotanów 5 ( jak najwiecej bo to na projekt ) Z góry dziękuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Herbaciarz11980 rozwiązanych zadań
Chemia 50 pkt 16.4.2015 (18:37)

Jaką role pełni woda w organizmie człowieka? W jaki sposób i w jakim celu przeprowadza się proces uzdatniania wody?

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 38
Rozwiązuj

Damianek5678890 rozwiązanych zadań
Chemia 200 pkt 16.4.2015 (18:27)

Pilne ! Prosze o rozwiazanie sprawdzianu z weglowodorow poziom liceum.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150
Rozwiązuj

gociuuu0 rozwiązanych zadań
Chemia 10 pkt 15.4.2015 (22:36)

1. Korzystając z ogólnego wzoru alkinów, ułóż wzór sumaryczny i strukturalny. Napisz równania reakcji spalania całkowitego i niecałkowitego jego...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Xpresso202 rozwiązane zadania
Chemia 150 pkt 15.4.2015 (16:41)

Witam. Mam do rozwiązania arkusz maturalny i nie mogę sobie poradzić z tymi zadaniami. Wiem, że to są aż 3 kartki, lecz daję aż 150 punktów. Nie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 113
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.