profil

/

Zadania Prace

Sprawdzian wiadomości z działu: kwasy i wodorotlenki

drukuj
satysfakcja 36 % 717 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Kwasy i wodorotlenki
Grupa A

1. Zaznacz wartościowość reszty kwasowej kwasu fosforowego (V)
a) III - prawidłowa odpowiedź
b) IV
c) V
d) VII

2. Kwasy to związki chemiczne:
a) które powstają w wyniku reakcji wszystkich tlenków niemetali z wodą
b) które dysocjują z odszczepianiem kationu wodoru
c) których wodne roztwory zabarwiają U na niebiesko
d) wskazane w punktach A i B

3. Zaznacz opis właściwego postępowania w wyniku kontaktu ze skórą wodorotlenku sodu:
a) zneutralizowanie mocnym kwasem
b) przemycie dużą ilością zimnej wody, pójście do lekarza
c) wytarcie skóry suchym ręcznikiem
d) zwrócenie się o pomoc do lekarza

4. Podaj poprawne wyjaśnienie pojęcia:
Elektrolity to substancje:
a) które przewodzą prąd elektryczny
b) które nie przewodzą prądu elektrycznego
c) których wodne roztwory przewodzą prąd elektryczny
d) których wodne roztwory nie przewodzą prądu elektrycznego

5. Zaznacz liczbę jonów, na którą dysocjuje kwas borowy (H3BO3)
a) 2
b) 4
c) 3
d) 1

6. Podkreśl prawidłowy zapis równania reakcji dysocjacji jonowej zasady strontowej.

7. Zaznacz prawidłowy opis równania reakcji dysocjacji jonowej kwasu siarkowego (VI).

8. Zmieszano takie objętości kwasu siarkowego (VI) i zasady sodowej, że na 2 kationy wodoru przypadł 1 anion wodorotlenkowy. Ustal, jaki jest odczyn roztworu po zakończeniu reakcji i zaznacz prawidłową odpowiedź.
a) kwasowy
b) zasadowy
c) nie można określić odczynu, bo reakcja nie zaszła
d) obojętny


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (13) Brak komentarzy
20.4.2011 (21:02)

ja miałam ten sam ;)

10.4.2011 (13:09)

omg moge sb z chomikuj wziasc klucze odpowiedzi ale problem <lol2>.

7.4.2011 (20:52)

no i ? zazdrościsz czy o ch*uj Ci chodzi ? ;//
idź spac ;**

29.3.2011 (17:35)

Słuchajcie..!
Nie dość tego, że ktoś wrzucił ten spr. do internetu, to wy pytacie jakie są odpowiedzi...
To jest wstyd...
Wiecie co..?
Dziękujcie tej osobie, że w ogóle to wrzuciła...
Jak to można być takim...?
Dasz palec, wezmą całą rękę..

28.3.2011 (18:25)

MAcie może odp z Biologi "układ wydalniczy"? chodzi tylko i wyłącznie o odpowidzi, prawidłowe oczywiście :)

Rozkład materiału


Zadania z Chemii
pikaczka0 rozwiązanych zadań
Chemia 10 pkt 23.1.2015 (11:52)

Materiały wybuchowe. - nitrogliceryna

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

AxE9821 rozwiązane zadanie
Chemia 100 pkt 20.1.2015 (19:59)

Pomóżcie!!! Budowa Atomu krótko i na temat pliska ;(

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

lolpiterek0 rozwiązanych zadań
Chemia 180 pkt 18.1.2015 (17:23)

Chemia BArdzo prosze o rozwiazanie testu i napisania w komentarzu odpowiedzi. Dziękuje

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 135 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Trampolina560 rozwiązanych zadań
Chemia 50 pkt 18.1.2015 (13:13)

Oblicz i zapisz wiązania jonowe następujących pierwiastków : K i Br / Na^2 i S / Ca i O

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

bomba2633 rozwiązane zadania
Chemia 40 pkt 17.1.2015 (19:46)

1 oblicz masy roztworów o stężeniu 30%i 78% które po zmieszaniu dadzą 500g roztworu o stężeniu 52 % 2. oblicz masę roztworu o stężeniu 37% i masę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 30 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.