profil

/

Zadania Prace

Sprawdzian wiadomości z działu: kwasy i wodorotlenki

drukuj
satysfakcja 36 % 717 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Kwasy i wodorotlenki
Grupa A

1. Zaznacz wartościowość reszty kwasowej kwasu fosforowego (V)
a) III - prawidłowa odpowiedź
b) IV
c) V
d) VII

2. Kwasy to związki chemiczne:
a) które powstają w wyniku reakcji wszystkich tlenków niemetali z wodą
b) które dysocjują z odszczepianiem kationu wodoru
c) których wodne roztwory zabarwiają U na niebiesko
d) wskazane w punktach A i B

3. Zaznacz opis właściwego postępowania w wyniku kontaktu ze skórą wodorotlenku sodu:
a) zneutralizowanie mocnym kwasem
b) przemycie dużą ilością zimnej wody, pójście do lekarza
c) wytarcie skóry suchym ręcznikiem
d) zwrócenie się o pomoc do lekarza

4. Podaj poprawne wyjaśnienie pojęcia:
Elektrolity to substancje:
a) które przewodzą prąd elektryczny
b) które nie przewodzą prądu elektrycznego
c) których wodne roztwory przewodzą prąd elektryczny
d) których wodne roztwory nie przewodzą prądu elektrycznego

5. Zaznacz liczbę jonów, na którą dysocjuje kwas borowy (H3BO3)
a) 2
b) 4
c) 3
d) 1

6. Podkreśl prawidłowy zapis równania reakcji dysocjacji jonowej zasady strontowej.

7. Zaznacz prawidłowy opis równania reakcji dysocjacji jonowej kwasu siarkowego (VI).

8. Zmieszano takie objętości kwasu siarkowego (VI) i zasady sodowej, że na 2 kationy wodoru przypadł 1 anion wodorotlenkowy. Ustal, jaki jest odczyn roztworu po zakończeniu reakcji i zaznacz prawidłową odpowiedź.
a) kwasowy
b) zasadowy
c) nie można określić odczynu, bo reakcja nie zaszła
d) obojętny


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (13) Brak komentarzy
20.4.2011 (21:02)

ja miałam ten sam ;)

10.4.2011 (13:09)

omg moge sb z chomikuj wziasc klucze odpowiedzi ale problem <lol2>.

7.4.2011 (20:52)

no i ? zazdrościsz czy o ch*uj Ci chodzi ? ;//
idź spac ;**

29.3.2011 (17:35)

Słuchajcie..!
Nie dość tego, że ktoś wrzucił ten spr. do internetu, to wy pytacie jakie są odpowiedzi...
To jest wstyd...
Wiecie co..?
Dziękujcie tej osobie, że w ogóle to wrzuciła...
Jak to można być takim...?
Dasz palec, wezmą całą rękę..

28.3.2011 (18:25)

MAcie może odp z Biologi "układ wydalniczy"? chodzi tylko i wyłącznie o odpowidzi, prawidłowe oczywiście :)

Rozkład materiału


Zadania z Chemii
Milosz3312 rozwiązane zadania
Chemia 500 pkt 17.12.2014 (18:37)

W każdym z podanych szeregów istnieje pewna prawidłowość.Odkryj ją i dopisz po jednym przykładzie.PROSZE MOZCIE MI!!!!!!!!!!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 375 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

popaprany0 rozwiązanych zadań
Chemia 10 pkt 17.12.2014 (18:04)

Witam, potrzebuje na szybko prezentacje pod temat Trucizny w życiu człowieka. Prosze pomóżcie !! .

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

xxonewaytohell1 rozwiązane zadanie
Chemia 10 pkt 17.12.2014 (18:01)

KLIKA ZDAŃ NA TEMAT SPALANIA CAŁKOWITEGO PROPANU I BUTANU W ZAPALNICZKACH JAK TO WYGLĄDA, CO POWSTAJE ITP

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

xxonewaytohell1 rozwiązane zadanie
Chemia 10 pkt 17.12.2014 (18:00)

KLIKA ZDAŃ NA TEMAT SPALANIA CAŁKOWITEGO PROPANU I BUTANU W ZAPALNICZKACH JAK TO WYGLĄDA, CO POWSTAJE ITP.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

xxonewaytohell1 rozwiązane zadanie
Chemia 100 pkt 17.12.2014 (17:55)

KILKA ZDAŃ NA TEMAT SPALANIA CAŁKOWITEGO PROPANU I BUTANU W ZAPALNICZKACH PILNE!!!!!!!!!!!

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.