profil

satysfakcja 36 % 716 głosów

Sprawdzian wiadomości z działu: kwasy i wodorotlenki

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Kwasy i wodorotlenki
Grupa A

1. Zaznacz wartościowość reszty kwasowej kwasu fosforowego (V)
a) III - prawidłowa odpowiedź
b) IV
c) V
d) VII

2. Kwasy to związki chemiczne:
a) które powstają w wyniku reakcji wszystkich tlenków niemetali z wodą
b) które dysocjują z odszczepianiem kationu wodoru
c) których wodne roztwory zabarwiają U na niebiesko
d) wskazane w punktach A i B

3. Zaznacz opis właściwego postępowania w wyniku kontaktu ze skórą wodorotlenku sodu:
a) zneutralizowanie mocnym kwasem
b) przemycie dużą ilością zimnej wody, pójście do lekarza
c) wytarcie skóry suchym ręcznikiem
d) zwrócenie się o pomoc do lekarza

4. Podaj poprawne wyjaśnienie pojęcia:
Elektrolity to substancje:
a) które przewodzą prąd elektryczny
b) które nie przewodzą prądu elektrycznego
c) których wodne roztwory przewodzą prąd elektryczny
d) których wodne roztwory nie przewodzą prądu elektrycznego

5. Zaznacz liczbę jonów, na którą dysocjuje kwas borowy (H3BO3)
a) 2
b) 4
c) 3
d) 1

6. Podkreśl prawidłowy zapis równania reakcji dysocjacji jonowej zasady strontowej.

7. Zaznacz prawidłowy opis równania reakcji dysocjacji jonowej kwasu siarkowego (VI).

8. Zmieszano takie objętości kwasu siarkowego (VI) i zasady sodowej, że na 2 kationy wodoru przypadł 1 anion wodorotlenkowy. Ustal, jaki jest odczyn roztworu po zakończeniu reakcji i zaznacz prawidłową odpowiedź.
a) kwasowy
b) zasadowy
c) nie można określić odczynu, bo reakcja nie zaszła
d) obojętny


Autor parysek10
Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (13) Brak komentarzy zobacz wszystkie
20.4.2011 (21:02)

ja miałam ten sam ;)

10.4.2011 (13:09)

omg moge sb z chomikuj wziasc klucze odpowiedzi ale problem <lol2>.

7.4.2011 (20:52)

no i ? zazdrościsz czy o ch*uj Ci chodzi ? ;//
idź spac ;**

29.3.2011 (17:35)

Słuchajcie..!
Nie dość tego, że ktoś wrzucił ten spr. do internetu, to wy pytacie jakie są odpowiedzi...
To jest wstyd...
Wiecie co..?
Dziękujcie tej osobie, że w ogóle to wrzuciła...
Jak to można być takim...?
Dasz palec, wezmą całą rękę..

28.3.2011 (18:25)

MAcie może odp z Biologi "układ wydalniczy"? chodzi tylko i wyłącznie o odpowidzi, prawidłowe oczywiście :)

Rozkład materiału


Zadania z Chemii
Nieaktywny
Chemia 10 pkt 23.10.2014 (22:04)

W wyniku spalania 1 kg benzyny wydziela się około 44 ML energii. Spaleniu takiej samej ilości powstającego a biomasy etanolu towarzyszy wydzielenie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Chemia 10 pkt 23.10.2014 (21:15)

Dlaczego szklanka kryształowa jest cięższa od zwykłej szklanki .? Wskazówki: porównaj masy tlenków - oprócz krzemionki - wchodzących w skład obu...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Chemia 10 pkt 23.10.2014 (21:03)

Paliwa kopalne jako podstawowe źródła energii.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Chemia 10 pkt 22.10.2014 (15:06)

pomoże ktoś na takie zadanie? Aby usunąc siarkowodór z biogazu, czasami stosuje się rudę zawierającą tlenek żelaza (II) . Zapisz równanie reakcji...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Chemia 10 pkt 21.10.2014 (22:48)

Na czym polega kraking, a na czym reforming w procesie przeróbki ropy naftowej i czemu one służą. ?  Prooooszę o pomoc. !! :) Dam naj.. :)

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.