profil

''Prawo Archimedesa''

drukuj
satysfakcja 58 % 104 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Prawo Archimedesa glosi, ze cialo zanuzone w cieczy lub gazie jest poddawane sily, ktora wypycha to ciano ku gorze.
Wartość tej siły, która podlega na cialo jest rowna ciezarowi tego plynu.

Prawo archimedesa nie jest w cale skomplikowanym prawem fizycznym, lecz dla pomocy podam przyklad.

Jeżeli mamy wannę pełną wody i obok niej miskę z woda, po wrzuceniu do nich gumowej kaczki, siłą wyporu w wannie działa 'sprawniej' niż w misce, ponieważ ciężar płynu w wannie nie może być porównany do ciężaru płynu w misce.


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Wersja ściąga: ''prawo_archimedesa''.doc
Komentarze (5) Brak komentarzy zobacz wszystkie
23.2.2011 (19:01)

no wcale mi sie nie przyało
wcale mne nie ratujecie a musze zrobic projekt z fizyki o archimedesie:/

20.5.2009 (16:35)

@magda.przymorze ja nic a nic z tego bełkotu nierozumiem ;/

19.4.2009 (19:43)

No ja jestem dobry z fizyki, ale przyznam się, że wiele z tego nie zrozumiałem.

26.2.2009 (14:55)

Zgadzam się z "masik94d": ciało traci na wadze tyle ile waży wyparta przez nie ciecz. Podam nieco inny przykład:
Jeśli ktoś ważący np. 95 kg. zanurzy się w wodzie i załóżmy że wyparta przez niego woda ważyłaby np. 3 kg. to poczuje się o te 3 kilogramy lżejszy. Czyli jakby ważył nie 95 kg lecz 92 kg.

26.1.2009 (15:25)

@crystal13 Brdzo dobrze,krótko i na temat Pzdr.

Rozkład materiału


Gan351 rozwiązane zadanie
Fizyka 50 pkt 28.10.2014 (21:42)

1.Oblicz wartość siły, którą musimy działać na piłke o masie 0,5 kg, aby poruszała się z przyspieszeniem o wartości 3 m/s (s do kwadratu) 2.Oblicz...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

SzalonaDomi31 rozwiązane zadanie
Fizyka 150 pkt 28.10.2014 (19:39)

Z łuku wystrzelono strzałę pionowo do góry. Strzała wzniosła się na pewną wysokość, następnie spadła i wbiła się w ziemię. opisz, jakie zaszły...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 113 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

SzalonaDomi31 rozwiązane zadanie
Fizyka 50 pkt 28.10.2014 (19:23)

Zad.7/70 Fizyka, 2 gimnazjum. Z łuku wystrzelono strzałę pionowo do góry. Strzała wzniosła się na pewną wysokość, następnie spadła i wbiła się w...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

czarek2120 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 28.10.2014 (17:00)

Witam prosiłbym o rozwiązanie mi takiej belki.już mówie co trzeba zrobić: nalezy wyznaczyć sobie dowolne liczby q i l i trzeba obliczyć deltax...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

pavellod100 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 28.10.2014 (11:53)

Jakie wymagania kwalifikacyjne powinien mieć pracownik, któremu powierzono wymianę żarówki?

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.