profil

/

Zadania Prace

''Prawo Archimedesa''

drukuj
satysfakcja 59 % 105 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Prawo Archimedesa glosi, ze cialo zanuzone w cieczy lub gazie jest poddawane sily, ktora wypycha to ciano ku gorze.
Wartość tej siły, która podlega na cialo jest rowna ciezarowi tego plynu.

Prawo archimedesa nie jest w cale skomplikowanym prawem fizycznym, lecz dla pomocy podam przyklad.

Jeżeli mamy wannę pełną wody i obok niej miskę z woda, po wrzuceniu do nich gumowej kaczki, siłą wyporu w wannie działa 'sprawniej' niż w misce, ponieważ ciężar płynu w wannie nie może być porównany do ciężaru płynu w misce.


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Wersja ściąga: ''prawo_archimedesa''.doc
Komentarze (5) Brak komentarzy
23.2.2011 (19:01)

no wcale mi sie nie przyało
wcale mne nie ratujecie a musze zrobic projekt z fizyki o archimedesie:/

20.5.2009 (16:35)

ja nic a nic z tego bełkotu nierozumiem ;/

19.4.2009 (19:43)

No ja jestem dobry z fizyki, ale przyznam się, że wiele z tego nie zrozumiałem.

26.2.2009 (14:55)

Zgadzam się z "masik94d": ciało traci na wadze tyle ile waży wyparta przez nie ciecz. Podam nieco inny przykład:
Jeśli ktoś ważący np. 95 kg. zanurzy się w wodzie i załóżmy że wyparta przez niego woda ważyłaby np. 3 kg. to poczuje się o te 3 kilogramy lżejszy. Czyli jakby ważył nie 95 kg lecz 92 kg.

26.1.2009 (15:25)

Brdzo dobrze,krótko i na temat Pzdr.

Rozkład materiału


Zadania z Fizyki
adraianna345760 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt Dzisiaj 13:47

PILNEEEE :D Oblicz na jaką wysokość dźwig o mocy 10kW podniesie ciężar 5kW w czasie 20s ????

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

grzesiek150 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt wczoraj o 20:18

Oblicz siłę wyporu działającą na sześcienną kostkę o krawędzi 5 cm zanurzoną w alkoholu etylowym  gęstości alkoholu - 2380

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

piter95552 rozwiązane zadania
Fizyka 200 pkt 28.1.2015 (01:09)

Na srebrną płytke pada promieniowanie nadfioletowe o długości fali 250 nm. Ile procent energii kwantów może się zmienić maksymalnie w energie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

piter95552 rozwiązane zadania
Fizyka 100 pkt 27.1.2015 (23:47)

Do jakiego poziomu musiałby zostać wzbudzony atom wodoru, aby jego Średnica przekroczyła 10 nanometrów? Jaką energię miałby elektron na tej...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

piter95552 rozwiązane zadania
Fizyka 72 pkt 27.1.2015 (20:51)

Oblicz długość najdłuższej i najkrótszej fali serii bracketta. Pilne prosze...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 54 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.