profil

Modyfikacja korzeni

drukuj
satysfakcja 83 % 755 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

*KORZENIE SPICHRZOWE np u buraka i rzodkiewki. Magazynują one substancje odżywcze
*KORZENIE KURCZLIWE np u storczyków. Mogą one sie skracać i wciągać roślinę głebiej w glebę.
*KORZENIE PODPOROWE np u pandana. Ich funkcją jest dodatkowe umacnianie rośliny w podłożu. Rosną częściowo w powietrzu i częsciowo w glebie,
*KORZENIE CZEPNE: występują u pnączy. Dzięki tym korzeniom mogą sie one przymocowywać do pni drzew. Korzenie czepne bluszczu wnikają np w załomy ściany
*KORZENIE POWIETRZNE: są pokryte specjalną skórką welamenem. Ich funkcja jest pobieranie wody z powietrza. W okresie bezdeszczowym komórki są wypełnione powietrzem i korzenie mają barwę srebrzystobiałą.
*KORZENIE ODDECHOWE: występują u roślin bagiennych. Wystarają one pionowo w górę na wysokość nawet 1,5 metra. Mają one specjalne otwory, którymi powietrze trafia do miękiszu powietrznego gdzie jest magazynowane.
*HAUSTORIA czyli SSAWKI: Są to korzenia roślin pasożytniczych. Wnikają one wewnątrz rośliny do łyka i drewna i pobierają substancje odżywcze.


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: modyfikacja_korzeni.doc
Komentarze (11) Brak komentarzy zobacz wszystkie
6.12.2011 (20:56)

thanks Dinka :)

17.10.2011 (15:39)

dzięks zad. domo. zrobione tylko dobra ocena musi być

5.4.2011 (19:04)

Zad.dom. zrobione

22.3.2011 (17:19)

hi hi ;** super

23.2.2011 (19:38)

korzenie kurczliwe nie wystepuja u storczykow -.-

Rozkład materiału


kamilagwiazdka0 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 2 godziny 5 minut temu

Jaka była teoria względności Einsteina ? Mam to na jutro !!!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

patryst0 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt Dzisiaj 14:13

Warunki i urządzenia do przechowywania żywności, zmiany zachodzące podczas przechowywania żywności. Metody i techniki sporządzania potraw i...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gizordzik0 rozwiązanych zadań
Biologia 30 pkt 28.10.2014 (11:42)

Witam, potrzebuje rozwiązania zadań z załącznika.  Z góry dzięki.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 23 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

fairHair0 rozwiązanych zadań
Biologia 20 pkt 27.10.2014 (18:39)

Ma ktoś odpowiedzi do sprawdzianu z biologii klasa druga krążenie, sprawdzian mam, ale potrzebuję same odpowiedzi, błagam pomocy !!! (w załączniku...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

akinorew9050 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 27.10.2014 (17:41)

Praca kontrolna 1''genetyka w słuzbie zdrowia '' , badz  2 '' genetyka w słuzbie prawa ''

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.