profil

/

Zadania Prace

Przykłady sublimacji i resublimacji.

drukuj
satysfakcja 43 % 702 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Sublimacja :

-suchy lód wstawiony do pomieszczenia w którym panuje typowe ciśnienie atmosferyczne nie będzienie sie topił.

-powolne odparowanie ciał stałych np. kryształów kamfory.

Resublimacja :

1 przykład krzepnięcia-pozostawiona na pare minut woda (w temp. ujemnej) nie zmienia się w lód lecz ulega krzepnięciu.

2 przykład krzepnięcia-po zgaszeniu świeczki stearyna ulega krzepnięciu.

Przykład topnienia-pozostawione na talerzyku lody stopią się i zostanie płynna masa.

Przykład parowania-dziecko wystawiło na dwór miseczke z wodą w gorący , słoneczny dzień. Po kilku godzinach nie było w niej wody.

Przykład skraplania-para na szybach pod wpływem ciepła zmienia sie w krople wody.


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (7) Brak komentarzy
16.10.2011 (21:00)

To absolutnie nie są przykłady tych procesów, ludziska.

8.10.2011 (14:39)

ale pomocne . naprawde pomolo mi takze

4.10.2011 (16:50)

TO NIE SĄ PRZYKŁADY RESUBLIMACJI I SUBLIMACJI!

13.9.2011 (19:55)

za co wy dziękujecie ?? to nie są przykłady resublimacji ani sublimacji ...

5.4.2011 (21:05)

DZIĘKI SERYJNIE MI POMOGŁAŚ



Zadania z Fizyki
wikusia11emo0 rozwiązanych zadań
Fizyka 25 pkt wczoraj o 15:04

1. Co to jest światło? (1p) 2. Prędkość światła. (1p) 3. Światło białe i monochromatyczne. (1p) 4. Źródła światła- naturalne i sztuczne. (1p) 5....

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 20 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

joannaiwaniak0 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 30.1.2015 (18:36)

Zad.1 Dwa ciała fizyczne o różnych masach (M-100kg oraz m-1kg) zaczęły spadać jednocześnie z tej samej wysokości na ziemię, które z nich wcześniej...

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

adraianna345760 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 30.1.2015 (13:47)

PILNEEEE :D Oblicz na jaką wysokość dźwig o mocy 10kW podniesie ciężar 5kW w czasie 20s ????

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

grzesiek150 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 29.1.2015 (20:18)

Oblicz siłę wyporu działającą na sześcienną kostkę o krawędzi 5 cm zanurzoną w alkoholu etylowym  gęstości alkoholu - 2380

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

piter95552 rozwiązane zadania
Fizyka 200 pkt 28.1.2015 (01:09)

Na srebrną płytke pada promieniowanie nadfioletowe o długości fali 250 nm. Ile procent energii kwantów może się zmienić maksymalnie w energie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.