profil

List otwarty

drukuj
satysfakcja 59 % 245 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Gliwice, 08.10.2008r
Drodzy Rodzice i Nauczyciele!

W dzisiejszych czasach coraz częściej spotykamy się z problemem narkomanii wśród młodzieży. Mimo innych nałogów ogarniających młode pokolenie, moim zdaniem ten problem jest jednym z najpoważniejszych oraz wymaga najwięcej poświęcenia i uwagi. Coraz więcej młodych ludzi sięga po narkotyki i dzięki temu doświadcza bardzo przykrych doświadczeń życiowych. Musimy temu zapobiec.
Myślę, że jedną z głównych przyczyn takiego zachowania jest to, że młodzi ludzie mają wiele różnych problemów, które tłumią w sobie i szukając pomocy bądź rozwiązania-sięgają po narkotyki. Uważają, iż jest to dobry sposób na zapomnienie o wszystkim, odcięcie się choć na chwilę od świata i rzeczywistości. Niestety to nie jest dobry pomysł. Biorąc to ?świństwo? nie uchronią się przed niczym. Wręcz przeciwnie - pogrążą się jeszcze bardziej i powoli będą tracić wszystko co mają. Nie pozwólmy, aby Ci wspaniali, zdolni ludzie stoczyli się na tę złą drogę. Pomóżmy im właściwie korzystać z życia i cieszyć się nim. Rozmawiajmy z młodzieżą o ich problemach, kłopotach itp. Zapewniajmy, że mogą na nas liczyć i mieć do nas zaufanie. Przecież chcemy im pomóc. Starajmy się mieć z nimi dobry kontakt. Włączmy się w ich życie i głębiej poznajmy ich problemy. Starajmy się, aby młodzi ludzie mieli do nas zaufanie, ale równocześnie nie czuli się osaczeni. Pomagajmy im dobrze żyć i pozbywać się kompleksów. Kiedyś będą nam za to wdzięczni.
Wiele osób sięga po narkotyki również z tego powodu, że ?biorą? ich koledzy bądź też z własnej ciekawości. Dużo ludzi myśli sobie: ?Hmm.. Ciekawe, jak to jest?? Chcą się przekonać ?na własnej skórze?. Myślą, że to fajne, przyjemne uczucie. Wtedy, kiedy chcą spróbować pierwszy raz, nie myślą o konsekwencjach. O tym, że jest to wyrok na całe ich życie; że już na zawsze pozostaną narkomanami (nawet, jeśli wyjdą z nałogu). Niekiedy dzieje się tak, że ten najmłodszy namawiany jest przez starszych kolegów. Wszyscy mu mówią: ?No spróbuj, na co czekasz? Co masz do stracenia?? Ta niewinna osóbka, której właśnie zaproponowano coś nowego myśli sobie: ?Nie mam nic do stracenia? To złe, ale przecież nie mogę ich zawieść.? I w ten oto sposób kolejna osoba staje się ofiarą fali narkotykowej.

Ci, którzy mają styczność z osobami rozprowadzającymi te używki, powinni koniecznie zawiadomić o tym jakiegoś nauczyciela bądź policję. W szkołach powinny być zakazy posiadania narkotyków a ich posiadanie powinno być karalne wydaleniem ze szkoły. My zaś powinniśmy tłumaczyć to, że jeśli inni robią cos złego, nie każdy musi postępować tak samo. To, że w każdej chwili możemy użyć słowa ?nie? i po prostu odmówić.
Poprzez branie narkotyków traci się także przyjaciół, majątek, zdrowie. Ludzie, którzy wpadli w nałóg stają się złymi ludźmi. Kradną, aby mieć pieniądze na następną działkę, są zamieszani w zabójstwa, gwałty i inne rozboje pod wpływem narkotyków. Są agresywni i gotowi zrobić wszystko, aby tylko mieć na kolejną porcję. Staczają się powoli na dno codziennie walcząc o to samo. Niestety nie mają oni świadomości tego, że ?stąpają po kruchym lodzie? i każde następne zażycie może spowodować śmierć. Uważam, że powinno być więcej ośrodków odwykowych i narkomani powinni do nich trafiać nie tylko wtedy kiedy chcą, ale także wtedy, kiedy już naprawdę jest z nimi ciężko.
Mam nadzieję, że każdy kto przeczyta ten list, przemyśli sobie poruszone w nim kwestie. Ratujmy młode pokolenie, które jest najbardziej narażone na tego typu zagrożenia.


Przewodnicząca Rady Pedagogicznej
(wpisz imię i nazwisko)


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (2) Brak komentarzy
11.10.2011 (20:37)

dziekuwa przydala sie

12.2.2009 (14:42)

Bardzo dobra praca .

Formy wypowiedzi