profil

/

Zadania Prace

Pustynia lodowa

drukuj
satysfakcja 62 % 286 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Pustynia lodowa - nazwa stosowana dla określenia obszarów wiecznych lodów w strefie polarnej, pozbawionych roślinności i bez stałej ludności. Określenie ukute przez analogię do tradycyjnego pojęcia pustynia. Ludy zamieszkujące tę pustynie to Eskimosi. Średnie roczne temperatury powietrza wahają się tu od -10 do -50 stopni Celsiusza.Teren te pokryte są lodem, którego grubość sięga miejscami 4 tysiące metrów. Powietrze jest tutaj suche i mroźne. Przez większą część roku wieją tu bardzo silne wiatry. Na obszarze północnych pustyń lodowych żyje olbrzymi drapieżnik - Niedźwiedź Polarny. Jego pożywienie stanowią foki i morsy. Charakterystycznymi ptakami okolic bieguna południowego są pingwiny. żyją tu również rybitwy, mewy i albatrosy.


Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: pustynia_lodowa.doc
Komentarze (3) Brak komentarzy
6.5.2011 (13:25)

bardzo krótkie

3.5.2011 (13:47)

Jest ok

3.2.2009 (18:36)

Krotkie bardzo. Mało informacji

Geografia świata


Zadania z Geografii
MIECKIE0 rozwiązanych zadań
Geografia 19 pkt 18.12.2014 (22:43)

PROSZE PODAJCIE MI ZADANIE Z GEOGRAFI <CZYTAMY MAPE> O ADANIA 1 DO 4 BARDO MI JEST TO POTRZEBNE NA JUTRO :(

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Geografia 100 pkt 18.12.2014 (20:22)

Porównaj warunki klimatyczne w Polsce z dwoma dowolnie wybranymi miejscami położonymi w innych strefach klimatycznych " (  REFERAT)!!!...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Geografia 100 pkt 18.12.2014 (18:03)

Porównaj warunki klimatyczne w polsce z dwoma dowolnie wybranymi miejscami położonymi w innych strefach klimatycznych "

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

rudaruda1230 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 18.12.2014 (17:51)

Różnica między rolnictwem Niemiec a Nigerii?

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

maamonaa0 rozwiązanych zadań
Geografia 10 pkt 17.12.2014 (19:15)

Na podstawie wlasnych obserwacji scharakteryzuj asortyment tluszczow zwierzecych znajdujacych sie w obrocie towarowym.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.