profil

Objawienia maryjne w Fatimie

drukuj
satysfakcja 77 % 1085 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Podczas I Wojny Światowej Matka Boska objawiła się w Fatimie, w Portugalii. Ukazała się trójce dzieci, które pasły owce: rodzeństwu 9-letniemu Franciszkowi i 7-letniej Hiacyncie Marto oraz 10-letniej Łucji Dos Santos. Przed Maryją dzieciom trzykrotnie ukazywał się Anioł.
Po raz pierwszy Maryja objawiła się dzieciom 13 maja 1917 r. Zaczynając od tej daty Maryja objawiała się dzieciom jeszcze pięć razy, 13 dnia kolejnego miesiąca. Maryja, jeszcze się nie ujawniając, prosiła dzieci o modlitwę i ofiary za nawrócenie grzeszników.
W czerwcu Maryja przekazała dzieciom pierwszą tajemnicę fatimską ? prosiła o ustanowienie nabożeństwa do Niepokalanego Serca Maryi. Za miesiąc dzieciom znowu zostały objawione tajemnice. Była to wizja piekła i prośba o poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas objawienia Maryja mówiła do Łucji tymi słowami: "Wy widzieliście piekło, miejsce dokąd idą dusze biednych grzeszników. W celu uratowania ich, Bóg chce, aby nabożeństwo do Mojego Niepokalanego Serca rozszerzało się na całym świecie i wzrastało. Jeśli ludzie zrobią to, co ja ci powiem, wiele ludzi będzie uratowanych i tutaj będzie pokój, wojna się zakończy jeśli ludzie szczerze przestaną bluźnić Bogu. Jeśli nie przestaną podczas pontyfikatu Piusa XI, to wybuchnie jeszcze gorsza wojna. Jeśli ty nagle zobaczysz jasne nieznane światło w nocy, wiedz, że to jest znak od Boga, że On oznajmia tobie, że zamierza ukarać świat za grzechy. Uczyni to poprzez wojnę, głód, prześladowanie Kościoła i Papieża. W celu zapobieżenia temu, Ja proszę, aby Rosja była poświęcona Mojemu Niepokalanemu Sercu. I, żebyś ty przyjmowała Komunię Świętą w każdą pierwszą sobotę miesiąca jako wynagrodzenie. Jeśli ludzie zrobią, tak jak proszę i rzeczywiście uważać będą na moje słowa, Rosja się nawróci i tu będzie pokój. Jeśli to się nie zdarzy, Rosja będzie rozprzestrzeniać błędne nauki po świecie, wojna i prześladowania Kościoła są nieuniknione. Dobro, będzie cierpiało męczeństwo; Ojciec Święty będzie cierpiał bardzo; różne narody będą unicestwione. Ale na końcu Moje Niepokalane Serce zwycięży. Ojciec Święty poświęci Mi Rosję i to będzie nawrócenie i pewien czas pokoju będzie dany ludzkości. W Portugalii ludzie będą utrzymywać swoją wiarę. Nie mów tego nikomu, z wyjątkiem Franciszka. Kiedy ty

odmawiasz różaniec, mów po każdej dziesiątce: ?O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia?.
Wieść o objawieniach szybko się rozniosła i dzieci były zastraszane i przesłuchiwane przez władze. W sierpniu w terminie objawień były w więzieniu dlatego Matka Boska objawiła im się 19 sierpnia. Prosiła aby Łucja modliła się w Cova de Iria. Podczas ostatniego objawienia, 13 października w Fatimie było 70 tys. ludzi. Mistyczna Pani powiedziała dzieciom że jest Matką Boską. Kiedy znikła, stał się cud słońca, które ukazując się po ulewie zaczęło się kręcić wokół i sprawiało wrażenie jakby miało spaść.
Franciszek i Hiacynta, odeszli do raju krótko po objawieniach ? chłopiec 4 kwietnia 1919 w Fatimie, a dziewczynka 20 lutego 1920 w Lizbonie. Łucja doznawała jeszcze kilku objawień. Spisała również trzy tajemnice, które potem został ogłoszone. Treść trzeciej tajemnicy fatimskiej ujawnił publicznie Jan Paweł II 26 czerwca 2000, była w niej mowa o "białym kapłanie padającym od kuli z broni palnej", co część osób odnosi do zamachu na Jana Pawła II z 13 maja 1981 (rocznica objawień).
W latach 1928-53 wzniesiono w Fatimie bazylikę Matki Bożej Różańcowej. Obecnie kontynuuje się kult Matki Boskiej Fatimskiej w nabożeństwach do Jej Niepokalanego Serca w pierwsze soboty miesiąca oraz w rocznice objawień uroczystymi Mszami Świętymi i procesjami.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
29.5.2017 (17:53)

A lubie religie bo nie ma zbytnio lekcji tylko opowiada a ja w tym czasie sie bawie wlosami ;) :)

3.10.2011 (18:23)

tak mam 11 lat i pani od religi opowiadala nam o tym mysle ze to jest napprawde prawda lubie bardzo religie poniewaz mozna sie dowiedziec ruznych tajemnic

11.1.2009 (22:35)

Rom3(4)Bóg przecież jest prawdomówny, a każdy człowiek kłamcą

Rom1(25)Dlatego,iż oni prawdę Bożą odmienili w kłamstwo i chwalili a służyli rzeczam stworzonym,mimo stworzyciela

1 kor 3(11) Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.

Iza42 (8) Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom.

5M(8) Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa tych rzeczy, które są na niebie wzgórę,

1 tym 2(5) Bo jeden jest Bóg, JEDEN też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek

Jan3(13) Nikt nie wstąpił do nieba oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.

Jana14(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak TYLKO przeze Mnie.

Jana17(17) Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą.

Zakres materiału