profil

satysfakcja 82 % 179 głosów

Jak żyli ludzie paleolitu?

drukuj
Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Ludzie z paleolitu żyli w prehistorii czyli w okresie,po którym nie zostało żadnych źródeł pisanych lecz materialne.
Ludzie z epoki kamienia łupanego nie byli nie mniej inteligentni od nas,ponieważ mieliprawie tak samo jak my rozwinięty możg.
Posiadali umiejętności wytwarzania narzędzi z kamienia.Ludzie ci żyli prawie tak samo jak my w gromadach.Nasi przodkowie prowadzili wędrowny tryb życia,a nie tak jak my w osiadłym.Uzależnieni byli wyłącznie od przyrody,ponieważ dzięki niej mogli przeżyć.Głównymi zajęciami ludzi paleolitu było myślistwo.Jedli mięsoz dużych zwierząt:mamutów,niedźwiedzi,reniferów,byków oraz dzikich koni.Ludzie pierwotni umieli rozniecać i posługiwać się ogniem.Wniosek taki,że nie bardzo duże różnice dzielą ludzi naszych czasów od ludzi pierwotnych.
A więc można powiedzieć,że ludzie z paleolitu nie byli mniej inteligentni od nas,ponieważ potrafili zrobić wiele wspaniałych i potrzebnych w życiu przyżądów.

TO JEST MOJA WASNA PRACA NIE Z ŻADNYCH ŚCIĄG TAKŻE NIE OBAWIAĆ SIĘ I PISAĆ SŁOWO W SŁOWO
JAK MACIE PYTANIA TO PISZCZIE*********
A I TAK PO ZA TYM TO JA DOSTALAM ZTEGO 5:-)


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (8) Brak komentarzy zobacz wszystkie
26.10.2011 (20:45)

taka sobie

19.9.2011 (16:38)

bardzo dobra praca pozdro:)

17.9.2011 (12:16)

@klaudiahaha FAJNIE dostałam z tego 5

15.9.2011 (20:30)

Dzięki, dostałam 5 z tego ;D
Bardzo przydatna praca :)

13.9.2011 (19:30)

3/3 punkty z pracy domowej. ;**

Typ pracy


Zadania z Historii
Nieaktywny
Historia 10 pkt 2 godziny 41 minut temu

Wymień co najmniej 5 krajów które najbardziej dotknął Wielki Kryzys gospodarczy???

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 10 pkt 23.10.2014 (19:50)

Jakie pytania można ułożyc do wyrazów; Babilon Zmartwychwstanie Błogosławieni Wulgata Dobra nowina Jan Królestwo Namaszczenie Piotr Dzękczynienie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 15 pkt 23.10.2014 (14:31)

Juliusz Cezar i jego podboje. ( szczegółowo. )

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 15 pkt 22.10.2014 (17:19)

1. Przedstaw zmiany w położeniu społeczeństwa polskiego po powstaniu Listopadowym. 2. Wskaz najważniejsze przemiany ustrojowe w Rosji po rewolucji...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Nieaktywny
Historia 10 pkt 21.10.2014 (22:08)

Odszukaj w internecie płuci i wieku 3 dowolnych wybranych krajów przerysuj lub wklej do zeszytu i krótko scharakteryzuj

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.