profil

Jak żyli ludzie paleolitu?

drukuj
satysfakcja 82 % 179 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

Ludzie z paleolitu żyli w prehistorii czyli w okresie,po którym nie zostało żadnych źródeł pisanych lecz materialne.
Ludzie z epoki kamienia łupanego nie byli nie mniej inteligentni od nas,ponieważ mieliprawie tak samo jak my rozwinięty możg.
Posiadali umiejętności wytwarzania narzędzi z kamienia.Ludzie ci żyli prawie tak samo jak my w gromadach.Nasi przodkowie prowadzili wędrowny tryb życia,a nie tak jak my w osiadłym.Uzależnieni byli wyłącznie od przyrody,ponieważ dzięki niej mogli przeżyć.Głównymi zajęciami ludzi paleolitu było myślistwo.Jedli mięsoz dużych zwierząt:mamutów,niedźwiedzi,reniferów,byków oraz dzikich koni.Ludzie pierwotni umieli rozniecać i posługiwać się ogniem.Wniosek taki,że nie bardzo duże różnice dzielą ludzi naszych czasów od ludzi pierwotnych.
A więc można powiedzieć,że ludzie z paleolitu nie byli mniej inteligentni od nas,ponieważ potrafili zrobić wiele wspaniałych i potrzebnych w życiu przyżądów.

TO JEST MOJA WASNA PRACA NIE Z ŻADNYCH ŚCIĄG TAKŻE NIE OBAWIAĆ SIĘ I PISAĆ SŁOWO W SŁOWO
JAK MACIE PYTANIA TO PISZCZIE*********
A I TAK PO ZA TYM TO JA DOSTALAM ZTEGO 5:-)


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (8) Brak komentarzy zobacz wszystkie
26.10.2011 (20:45)

taka sobie

19.9.2011 (16:38)

bardzo dobra praca pozdro:)

17.9.2011 (12:16)

@klaudiahaha FAJNIE dostałam z tego 5

15.9.2011 (20:30)

Dzięki, dostałam 5 z tego ;D
Bardzo przydatna praca :)

13.9.2011 (19:30)

3/3 punkty z pracy domowej. ;**

Typ pracy


ostry1234567890 rozwiązanych zadań
Historia 15 pkt wczoraj o 15:04

Mial ktos moze test z historii z tematow od 1 do 7 z podrecznika HISTORIA III PODROZE W CZASIE ? jak tak to prosil bym o odpowiedzi

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

uzytnik10 rozwiązanych zadań
Historia 69 pkt 29.10.2014 (18:22)

potrzebuję odpowiedzi do tych zadań na początku i do pytań przy tych tekstach, bardzo mi na tym zależy :) z góry dziękuję :)

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

ok2050 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 29.10.2014 (16:23)

ze zjednoczeniem włoch zwiazane jest powstanie organizacji międzynarodowego czerwonego krzyza,opisz okolicznosci jej powstania oraz cele i zadania...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

kaska123410 rozwiązanych zadań
Historia 20 pkt 29.10.2014 (07:50)

Napisz wywiad z żołnierzem wyklętym, minimum 10 pytań

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

hubcio4540 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 28.10.2014 (17:46)

Wymień konflikty zbrojne,jakie miały miejsce po II wojnie światowej na  świecie.  Proszę tylko żeby nie było za długie. :))

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.