profil

/

Zadania Prace

Jak żyli ludzie paleolitu?

drukuj
satysfakcja 82 % 180 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ludzie z paleolitu żyli w prehistorii czyli w okresie,po którym nie zostało żadnych źródeł pisanych lecz materialne.
Ludzie z epoki kamienia łupanego nie byli nie mniej inteligentni od nas,ponieważ mieliprawie tak samo jak my rozwinięty możg.
Posiadali umiejętności wytwarzania narzędzi z kamienia.Ludzie ci żyli prawie tak samo jak my w gromadach.Nasi przodkowie prowadzili wędrowny tryb życia,a nie tak jak my w osiadłym.Uzależnieni byli wyłącznie od przyrody,ponieważ dzięki niej mogli przeżyć.Głównymi zajęciami ludzi paleolitu było myślistwo.Jedli mięsoz dużych zwierząt:mamutów,niedźwiedzi,reniferów,byków oraz dzikich koni.Ludzie pierwotni umieli rozniecać i posługiwać się ogniem.Wniosek taki,że nie bardzo duże różnice dzielą ludzi naszych czasów od ludzi pierwotnych.
A więc można powiedzieć,że ludzie z paleolitu nie byli mniej inteligentni od nas,ponieważ potrafili zrobić wiele wspaniałych i potrzebnych w życiu przyżądów.

TO JEST MOJA WASNA PRACA NIE Z ŻADNYCH ŚCIĄG TAKŻE NIE OBAWIAĆ SIĘ I PISAĆ SŁOWO W SŁOWO
JAK MACIE PYTANIA TO PISZCZIE*********
A I TAK PO ZA TYM TO JA DOSTALAM ZTEGO 5:-)


Przydatna praca? Tak Nie
Podobne prace:
Komentarze (8) Brak komentarzy
26.10.2011 (20:45)

taka sobie

19.9.2011 (16:38)

bardzo dobra praca pozdro:)

17.9.2011 (12:16)

FAJNIE dostałam z tego 5

15.9.2011 (20:30)

Dzięki, dostałam 5 z tego ;D
Bardzo przydatna praca :)

13.9.2011 (19:30)

3/3 punkty z pracy domowej. ;**

Typ pracy


Zadania z Historii
Rose970 rozwiązanych zadań
Historia 15 pkt wczoraj o 21:41

PILNE!!!!!!!!!!!!!!! 1" Życie polityczne Rzeczpospolitej 1918-1931" 2 "II wojna światowa 1939-1945" 3"Opozycja...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 12 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

ooooooolenka0 rozwiązanych zadań
Historia 50 pkt wczoraj o 18:14

Wyjaśnij główne założenia liberalizmu, socjalizmu oraz idei narodowych w Europie pierwszej połowy XIX w.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

madzulenkaA0 rozwiązanych zadań
Historia 50 pkt 18.12.2014 (22:07)

Czesc, musze zrobic prace z histori pt " kultura i sztuka XIX wieku i pierwszej połowie XX wiieku " ma znajdowac sie w niej punkty...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

mulatka2326450 rozwiązanych zadań
Historia 50 pkt 18.12.2014 (20:07)

W jaki sposób Igancy łukasiewicz walczył z nędzą Galicyjską

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

webster10100 rozwiązanych zadań
Historia 10 pkt 18.12.2014 (17:45)

Wyjaśnij pojęcie jesień ludow- przedstaw jej przyczyny, przebieg i skutki. ?

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.