profil

Zjawisko tęczy i jej kolory

drukuj
satysfakcja 74 % 301 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Opinie

TĘCZA - to zjawisko optyczne i meteorogiczne występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku , gdy słońce oświetla krople wody w ziemskiej atmosferze. Tęcza powstaje w wyniku dyspersji (czyli zjawiska rozdzielenia się fali na składowe o różnej długości) oraz przez załamanie i odbicie światła przez niemal kuliste krople wody. Swiatło składa się z kolorów, których nie widzimy. Kiedy słonce odbija się w kropelkach deszczu, woda dzieli światło na szesc kolorów : czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony,niebieski i fioletowy. To są właśnie kolory tęczy. Istnieje wiec "tylko" szesc kolorow teczy, chociaż zwykle mówi sie o siedmiu. Najprawdopodobniej , z uwagi na konotacje, kolor indyngo został dołaczony do pozostałych szesciu kolorow tak, aby ich liczba wynosiła siedem.


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (4) Brak komentarzy zobacz wszystkie
18.4.2011 (19:08)

Oto jak dziękują kulturalni i uprzejmi ludzie .

13.4.2011 (16:24)

Zerżnięte z wikipedi ..

9.3.2011 (15:51)

yhy.? :0 zal mi cie iskierka

1.10.2008 (13:59)

@iskierka1993 szostke za to dostałam wiec polecam :)

Rozkład materiału


kindziuk5000 rozwiązanych zadań
Fizyka 50 pkt 30.10.2014 (18:31)

Energia kinetyczna ciała poruszającego się z prendkośćią 10ms wynosi 20000J

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Szelinka9990 rozwiązanych zadań
Fizyka 150 pkt 30.10.2014 (16:11)

Proszę o pomoc! Sama tego nie zrobię. Potrzebne na jutro ... Przyrządy użyte do wykonania doświadczenia : -zasilacz prądu stałego, -różne...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 113 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Szelinka9990 rozwiązanych zadań
Fizyka 200 pkt 30.10.2014 (15:58)

Proszę o pomoc , sama tego nie dam rady zrobić a potrzebuje to na jutro ...!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Gan351 rozwiązane zadanie
Fizyka 50 pkt 28.10.2014 (21:42)

1.Oblicz wartość siły, którą musimy działać na piłke o masie 0,5 kg, aby poruszała się z przyspieszeniem o wartości 3 m/s (s do kwadratu) 2.Oblicz...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 38 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

SzalonaDomi31 rozwiązane zadanie
Fizyka 150 pkt 28.10.2014 (19:39)

Z łuku wystrzelono strzałę pionowo do góry. Strzała wzniosła się na pewną wysokość, następnie spadła i wbiła się w ziemię. opisz, jakie zaszły...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 113 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.