profil

/

Zadania Prace

Zjawisko tęczy i jej kolory

drukuj
satysfakcja 74 % 302 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

TĘCZA - to zjawisko optyczne i meteorogiczne występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku , gdy słońce oświetla krople wody w ziemskiej atmosferze. Tęcza powstaje w wyniku dyspersji (czyli zjawiska rozdzielenia się fali na składowe o różnej długości) oraz przez załamanie i odbicie światła przez niemal kuliste krople wody. Swiatło składa się z kolorów, których nie widzimy. Kiedy słonce odbija się w kropelkach deszczu, woda dzieli światło na szesc kolorów : czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony,niebieski i fioletowy. To są właśnie kolory tęczy. Istnieje wiec "tylko" szesc kolorow teczy, chociaż zwykle mówi sie o siedmiu. Najprawdopodobniej , z uwagi na konotacje, kolor indyngo został dołaczony do pozostałych szesciu kolorow tak, aby ich liczba wynosiła siedem.


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (4) Brak komentarzy
18.4.2011 (19:08)

Oto jak dziękują kulturalni i uprzejmi ludzie .

13.4.2011 (16:24)

Zerżnięte z wikipedi ..

9.3.2011 (15:51)

yhy.? :0 zal mi cie iskierka

1.10.2008 (13:59)

szostke za to dostałam wiec polecam :)

Rozkład materiału


Zadania z Fizyki
bartosz1234567890 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt wczoraj o 16:31

Zamień jednostki prędkości  7900cm/s na m/s 25km/h na m/s 320m/min na m/s 37m/s na km/h 3700cm/min na m/s 20m/s na km/h 17km/h na m/s 5700cm/s...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

kasiula870 rozwiązanych zadań
Fizyka 60 pkt 30.3.2015 (20:34)

Czynniki drgania mechanicznego (napisz pytania gdzie dopowiedz brzmi TAK/NIE)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 45
Rozwiązuj

mcgajwer123 rozwiązane zadania
Fizyka 40 pkt 30.3.2015 (20:14)

Energia kinetyczna poruszającego się samochodu o masie 1 t wynosi 50 kJ. ile wynosi prędkość tego samochodu

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 30
Rozwiązuj

mcgajwer123 rozwiązane zadania
Fizyka 40 pkt 30.3.2015 (20:13)

Oblicz gęstość bryły o objętości 500 cm3 i masie 1.5 kg ?

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 30
Rozwiązuj

mcgajwer123 rozwiązane zadania
Fizyka 10 pkt 30.3.2015 (19:59)

Energia kinetyczna poruszającego się samochodu o masie 1 t wynosi 50 kJ. ile wynosi prędkość tego samochodu ?

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.