profil

/

Zadania Prace

Zjawisko tęczy i jej kolory

drukuj
satysfakcja 74 % 302 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

TĘCZA - to zjawisko optyczne i meteorogiczne występujące w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku , gdy słońce oświetla krople wody w ziemskiej atmosferze. Tęcza powstaje w wyniku dyspersji (czyli zjawiska rozdzielenia się fali na składowe o różnej długości) oraz przez załamanie i odbicie światła przez niemal kuliste krople wody. Swiatło składa się z kolorów, których nie widzimy. Kiedy słonce odbija się w kropelkach deszczu, woda dzieli światło na szesc kolorów : czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony,niebieski i fioletowy. To są właśnie kolory tęczy. Istnieje wiec "tylko" szesc kolorow teczy, chociaż zwykle mówi sie o siedmiu. Najprawdopodobniej , z uwagi na konotacje, kolor indyngo został dołaczony do pozostałych szesciu kolorow tak, aby ich liczba wynosiła siedem.


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (4) Brak komentarzy
18.4.2011 (19:08)

Oto jak dziękują kulturalni i uprzejmi ludzie .

13.4.2011 (16:24)

Zerżnięte z wikipedi ..

9.3.2011 (15:51)

yhy.? :0 zal mi cie iskierka

1.10.2008 (13:59)

szostke za to dostałam wiec polecam :)

Rozkład materiału


Zadania z Fizyki
Karolcia12320 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 19.4.2015 (21:13)

Jakie są zastosowanie promieniotwórczości sztucznej??

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Kaaaacper0 rozwiązanych zadań
Fizyka 10 pkt 19.4.2015 (20:05)

Mamy ciezarek zawieszony w powietrzu (1,8N) oraz ciezarek zanurzony w wodzie (1,6N). Z jakiego metalu wykonano ciezarek?

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Weronika14113 rozwiązane zadania
Fizyka 20 pkt 18.4.2015 (17:04)

Oblicz opór przewodnika z konstantanu o długości 3,5m i średnicy 4mm. Konstantan-0,5mm Prosze o pomoc!

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15
Rozwiązuj

ewciakapsi0 rozwiązanych zadań
Fizyka 100 pkt 17.4.2015 (23:41)

Czy w elektrowni jądrowej może dojść do awarii skutkującej wybuchem jądrowym ? Odpowiedź uzasadnij.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75
Rozwiązuj

kwasek5490 rozwiązanych zadań
Fizyka 100 pkt 17.4.2015 (22:00)

1.Oblicz siłę potrzebną do kręcenia kołowrotkiem o średnicy walca 10 cm promień korby 0,4 m podczas wyciągania ciała o masie X+10 kg ( za X podstaw...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.