profil

Opowiadanie o stworzeniu świata

drukuj
satysfakcja 72 % 262 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

UWAGA!!!
Opowiadanie zostało całkowicie zmyślone i nie ma związku z prawdą. Nie uraża niczyjej wiary ani uczuć. Radzę nie brać go jako prawda, lecz jako przykładowe wypracowanie o stworzeniu świata. Postacie z opowiadania są również zupełnie zmyślone.

"Opowiadanie o stworzeniu świata"
Na początku była bezgraniczna ciemność. Jej potężne ramiona rozciągały się wzdłuż i wszerz. W tym wielkim mroku tkwił domek, w którym mieszkał potężny czarnoksiężnik. Był bardzo mądrym magiem. W swoim małym laboratorium wyczarowywał różne przedmioty, które były wymysłem jego bujnej wyobraźni. Mimo swoich wrodzonych umiejętności ciągle mu jednak czegoś brakowało. Dokładnie nie wiedział czego. To uczucie nie dawało mu spokoju.
Pewnego dnia, gdy głęboko zastanawiał się, czego mu brakuje, doszedł do wniosku, że potrzebuje więcej miejsca. Kilka machnięć różdżką i specjalne zaklęcie sprawiło, że jego domek stanął na ziemi. Po raz pierwszy w życiu postanowił wyjść na zewnątrz. Wyszedł. Jednak wciąż czegoś mu brakowało. Stwierdził, że jeszcze trochę powiększy teren podwórka. Zrobił to, ale wciąż coś nie dawało mu spokoju. Powiększał więc podwórko i powiększał. Aż w końcu zrobiło się bardzo duże. Czarodziej wymyślił, aby tej płaszczyźnie nadać inny, ciekawszy kształt- kuli. Zadowolony ze swojego dzieła wrócił do domu. Jednak, gdy spojrzał przez okno, zauważył, że wszędzie jest smutno.
- Mało tu kolorów. Wszystko jest takie smutne. Muszę tu coś zmienić- pomyślał.- Ale sam sobie nie dam rady!
Stworzył więc cztery osoby, które miały mu pomóc w rozbudowie swojego królestwa. Nazwał je: Zieloną Wiosną, Upalnym Latem, Złotą Jesienią i Mroźną Zimą.
-Będziemy razem upiększać nasze królestwo!- powiedział Ozis
-Jesteśmy do twoich usług!- odpowiedziała Wiosna
-Nie leńmy się: przed nami jeszcze dużo pracy!- stwierdziła Jesień
-A jak nazwiemy twoje podwórko, czarnoksiężniku?- spytało się Lato.
-Nie myślałem o tym. A co wy proponujecie?
-Ja proponuje nazwać podwórko Ziemia- powiedziała Wiosna
-Tak, myślę, że to dobry pomysł- stwierdził Ozis.- Przecież stworzyłem ziemię, na której mamy stwarzać rośliny!
Tak więc wszyscy wzięli się do pracy. Czarnoksiężnik też się nie lenił. Stworzył czas, według którego miały pracować pory roku. Ozis stworzył także bardzo dużo wody, aby wszystko, co będzie stworzone mogło żyć.
Najpierw Wiosna zamieniła część ciemności w pogodny błękit. Dodała zieloną trawę, kwiaty i drzewa, które też obsypała kwieciem. Dodała też ćwierkające ptaszki.
Potem przyszło Lato. Stworzyło wielkie jasne słońce, które miało za zadanie ogrzewać Ziemię. Stworzyło też liście. Wszystkie kwiaty na drzewach zamieniło w niedojrzałe owoce. Dodało również wiele zwierzątek, które mogłyby mieszkać na Ziemi.
Następnie nadeszła Jesień.

Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
6.9.2011 (17:42)

jestem z gim w bobrowie kl 1d nich nikt nie wezmie przypadkiem!!!

9.9.2009 (18:12)

suuuuuuuuuuper

5/5

Formy wypowiedzi