profil

Charakterystyka

drukuj
satysfakcja 49 % 108 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Żona modna pochodziła z miasta. Była osobą rozpieszczoną i uwielbiającą wygody, to dla niej Piotr musiał ściągnąć karetę na resorach z zagranic. Równie duże miała wymagania w stosunku służby. Ona uważała, że do usługiwania trzeba ludzie wielu, praktycznie do każdej rzeczy (czynności) kogoś innego np. od wypieków - cukiernika, od robienia pasztetów - pasztetnika itp.

Myślała wyłącznie o sobie, liczyła się tylko ona i to żeby było jej dobrze i wygodnie. Lubiła się dobrze bawić i mieszkać w bardzo dobrych warunkach, nie zważając ile to będzie kosztować. Cechował ją również brak zdrowego rozsądku i krytycyzmu wobec własnej osoby, uważała że zawsze ma rację, i że wszyscy powinni jej słuchać oraz jej ustępować, co świadczy, że była samolubna.

Nie pałała miłością do męża, a wręcz była dla niego nieuprzejma. On był dla niej bardzo dobry, ustępował jej. Wprowadził zmiany w domu jak i w ogrodzie na jej życzenia. Lecz i to nie robiło na niej wrażenia. Starał się jak mógł, ale nie był w stanie jej dogodzić.

Żona Piotra była osobą władczą, lubiła mieć władzę w swoich rękach i decydować o wszystkim. Jej innymi, lepszymi cechami były: przedsiębiorczość i energiczność, choć wykorzystywała je w nie właściwych celach. Zraziła do siebie wiele osób m.in. własnego męża, który nie miał, po krótkim czasie małżeństwa, siły ani pieniędzy, by dalej spełniać jej zachcianki.

Moim zdaniem Żona modna nie była dobrą kobietą. Powinna była uszanować starania męża i docenić to, co robił dla niej, przestać myśleć tylko o sobie i pomyśleć o losie innych.


Przydatna praca? Tak Nie
W słownikach:
Kto
Wersja ściąga: charakterystyka_.doc
Komentarze (4) Brak komentarzy
5.10.2011 (15:46)

kiepskie ale zawsze na 2 bd...

13.5.2009 (13:52)

Dobre przydało się :)

23.2.2009 (15:36)

Super praca . troche trzebabyłoby pozmieniac . a dostałam z tego 5- dzieki przydało sie

24.1.2009 (11:04)

Cienkie... jedno max 2 zdania można wziąc... ale przepisac pracy żywcem się nie da...



Zadania z Języka polskiego
jack2220 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt wczoraj o 19:06

Hej, mam taki problem. Mianowicie poproszono mnie o wiersz na temat taxi lub taxi corporation( może być krótki,tylko pozytywny) Proszę pomocy

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.