profil

Logo Komeniusz (podstawowe komendy i podstawowe produkcje w załączniku)

drukuj
satysfakcja 68 % 790 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Logo Komeniusz (tzn żółwik)
Podaje tutaj oproste komendy do tego programu a w załączniku dodaje podstawowe figury:)
Powodzenia
Oraz plik do sciagniecia z programem (jest sprawdzony i nie ma tam wirusa)

np - (naprzód) przesuwa zółwia do przodu o daną liczbę np. np 100.
ws - (wstecz) cofa żółwia o daną liczbę np. ws 50.
lw - (lewo) przesuwa żółwia o dany kąt w lewo np. lw 90.
pw - (prawo) przesuwa żółwia o dany kąt w prawo np. pw 90.
pż - (pokaż żółwia) jeśli jest nie widoczny, pokazuje zółwia.
sż - (schowaj żółwia) chowa żółwia.
cs - (clear screen) czyści cały ekran z wpisanych procedur i ustawia żółwia na środku.
odnowa - zresetuj ekran.
pod - podnieś pisak.
opu - opuść pisak.
pówtórz - powtarza daną operację X razy np. powtórz 4.
ustaltło - ustala dane tło
ukp - ustal kolor pisaka.
ugp - ustal grobość pisaka.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (4) Brak komentarzy
19.5.2011 (20:34)

jak zrobić komende powtórz dla np 80 np po np 20

9.5.2011 (11:11)

super !!! Przyłaczam sie do amaka2008!!!

12.4.2011 (14:03)

może być(może to jest długie szerokie i głębokie).

2.12.2008 (20:40)

Bardzo przydatna notatka, dla osób początkujących!!!!

Rozkład materiału


Zadania z Informatyki
Nieaktywny
Informatyka 10 pkt 25.3.2015 (22:40)

Czy ktos by mi to mogl napisac w C++? Utworzyc wektory x i y o elementach rzeczywistych, podac ich wymiar roboczy n(dla obu) wprowadzic elementy...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

malinowa2011 rozwiązane zadanie
Informatyka 100 pkt 24.3.2015 (19:54)

Referat na 1 stronę A4 Największe postacie informatyki-krótka historia, wkład, znaczenie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75
Rozwiązuj

marek23950 rozwiązanych zadań
Informatyka 10 pkt 17.3.2015 (18:25)

Napisz program w c++, który wyświetla na ekranie ile dni minęło od twojej daty urodzenia i jaki to był dzień tygodnia (np.poniedziałek ). Komputer...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

kasiuniakasiunia19950 rozwiązanych zadań
Informatyka 10 pkt 14.3.2015 (12:26)

Wady i zalety e-learningu na podstawie 2 wybranych kursów (2str)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Dawinci0 rozwiązanych zadań
Informatyka 10 pkt 11.3.2015 (20:27)

Jakie są języki programowe?

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 8
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.