profil

Logo Komeniusz (podstawowe komendy i podstawowe produkcje w załączniku)

drukuj
satysfakcja 68 % 786 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Logo Komeniusz (tzn żółwik)
Podaje tutaj oproste komendy do tego programu a w załączniku dodaje podstawowe figury:)
Powodzenia
Oraz plik do sciagniecia z programem (jest sprawdzony i nie ma tam wirusa)

np - (naprzód) przesuwa zółwia do przodu o daną liczbę np. np 100.
ws - (wstecz) cofa żółwia o daną liczbę np. ws 50.
lw - (lewo) przesuwa żółwia o dany kąt w lewo np. lw 90.
pw - (prawo) przesuwa żółwia o dany kąt w prawo np. pw 90.
pż - (pokaż żółwia) jeśli jest nie widoczny, pokazuje zółwia.
sż - (schowaj żółwia) chowa żółwia.
cs - (clear screen) czyści cały ekran z wpisanych procedur i ustawia żółwia na środku.
odnowa - zresetuj ekran.
pod - podnieś pisak.
opu - opuść pisak.
pówtórz - powtarza daną operację X razy np. powtórz 4.
ustaltło - ustala dane tło
ukp - ustal kolor pisaka.
ugp - ustal grobość pisaka.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (4) Brak komentarzy
19.5.2011 (20:34)

jak zrobić komende powtórz dla np 80 np po np 20

9.5.2011 (11:11)

super !!! Przyłaczam sie do amaka2008!!!

12.4.2011 (14:03)

może być(może to jest długie szerokie i głębokie).

2.12.2008 (20:40)

Bardzo przydatna notatka, dla osób początkujących!!!!

Rozkład materiału


Zadania z Informatyki
Dejvid9900 rozwiązanych zadań
Informatyka 10 pkt 21.1.2015 (12:03)

Prosze o jak najszybsza odp

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

kajka_lewicka0 rozwiązanych zadań
Informatyka 10 pkt 18.1.2015 (21:44)

Rynek uslug medycznych jesli ktos ma jakis referat to bylabym wdzieczna bardzo:)

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Viel0 rozwiązanych zadań
Informatyka 20 pkt 16.1.2015 (17:52)

Potrzebuje pilnie pomocy będe bardzo wdzięczny za pomoc  Treść  ( Jeżeli nie będzie problemu to poproszę o bezpośrednie wysłanie...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

koperek1234567890 rozwiązanych zadań
Informatyka 100 pkt 14.1.2015 (00:52)

Pomoże ktoś. muszę wykonać proces techniczny maczety na zajęcia techniczne i nie wiem jak to zrobić pomoże ktoś. ps wie ktoś czemu nie ma...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

karolcia12303 rozwiązane zadania
Informatyka 20 pkt 10.1.2015 (13:15)

Proszę o pomoc informatyka algorytmy 1.jak zmniejszyć wartość zmiennej "i" dwukrotnie 2.algorytm odejmowanie 2 dowolnych liczb 3....

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 15 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.