profil

Logo Komeniusz (podstawowe komendy i podstawowe produkcje w załączniku)

drukuj
satysfakcja 68 % 781 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Logo Komeniusz (tzn żółwik)
Podaje tutaj oproste komendy do tego programu a w załączniku dodaje podstawowe figury:)
Powodzenia
Oraz plik do sciagniecia z programem (jest sprawdzony i nie ma tam wirusa)

np - (naprzód) przesuwa zółwia do przodu o daną liczbę np. np 100.
ws - (wstecz) cofa żółwia o daną liczbę np. ws 50.
lw - (lewo) przesuwa żółwia o dany kąt w lewo np. lw 90.
pw - (prawo) przesuwa żółwia o dany kąt w prawo np. pw 90.
pż - (pokaż żółwia) jeśli jest nie widoczny, pokazuje zółwia.
sż - (schowaj żółwia) chowa żółwia.
cs - (clear screen) czyści cały ekran z wpisanych procedur i ustawia żółwia na środku.
odnowa - zresetuj ekran.
pod - podnieś pisak.
opu - opuść pisak.
pówtórz - powtarza daną operację X razy np. powtórz 4.
ustaltło - ustala dane tło
ukp - ustal kolor pisaka.
ugp - ustal grobość pisaka.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (4) Brak komentarzy
19.5.2011 (20:34)

jak zrobić komende powtórz dla np 80 np po np 20

9.5.2011 (11:11)

super !!! Przyłaczam sie do amaka2008!!!

12.4.2011 (14:03)

może być(może to jest długie szerokie i głębokie).

2.12.2008 (20:40)

Bardzo przydatna notatka, dla osób początkujących!!!!

Rozkład materiału


Zadania z Informatyki
Croooops0 rozwiązanych zadań
Informatyka 30 pkt 17.12.2014 (20:13)

Więc potrzebuje w Html-u zrobić kartke świąteczną i na tej kartce napisać życzenia edytowane za pomocą arkusza stylów. Jak ja to mam zrobić? ;-;

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 23 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

xxkamilkaa1 rozwiązane zadanie
Informatyka 25 pkt 14.12.2014 (17:54)

Zagrożenia wynikające z obsługi urządzeń biurowych.  1. komputer  2. drukarka 3. skaner  4. xero 5. niszczarka 6. telefon...

Rozwiązań 2 z 2
punktów za rozwiązanie do 20 rozwiązań 2 z 2
Rozwiązuj

Xeos0 rozwiązanych zadań
Informatyka 200 pkt 13.12.2014 (21:08)

1.Napisz program wyświetlający na konsoli (dziesiętnie oraz szesnastkowo) wartości kolejnych bajtów kodujących w pamięci zawartości zmiennych...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Xeos0 rozwiązanych zadań
Informatyka 10 pkt 13.12.2014 (21:06)

1.Napisz program wyświetlający na konsoli (dziesiętnie oraz szesnastkowo) wartości kolejnych bajtów kodujących w pamięci zawartości zmiennych...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

123457hhvch0 rozwiązanych zadań
Informatyka 11 pkt 10.12.2014 (17:39)

Jak mam ddblokowac konto FUT w fifie 15 na androida????

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 9 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.