profil

Metody złuszczania naskórka.

drukuj
satysfakcja 83 % 93 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Złuszczanie naskórka, inaczej peeling, eksfoliacja - zabieg stosowany w kosmetyce i dermatologii, polegający na usunięciu martwych komórek naskórka. Zabieg ma najczęściej na celu poprawienie wyglądu i stanu skóry, zapobieganie trądzikowi lub wrastaniu włosów w skórę po depilacji. W zależności od metody złuszczania, peeling dzieli się na mechaniczny, chemiczny lub mieszany. Ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka wyróżnia się także peeling powierzchniowy, średniogłęboki i głęboki. Słowem peeling określa się także ogólnodostępne środki kosmetyczne służące do złuszczania naskórka. I. PEELINGI KOSMETYCZNE:

1. Peelingi powierzchniowe - płytkie, działające tylko na warstwę rogową naskórka Scrub - wykonywany za pomocą kremu, żelu, emulsji,w których zawarte są drobinki ścierające (naturalne np. drobinki pestek brzoskwini, piasek, łupiny orzecha lub syntetyczne np. kuleczki nylonowe) Brushing - zabieg mechaniczny wykonywany w gabinecie kosmetycznym za pomocą aparatu wyposażonego w obrotowe szczoteczki lub zabieg wykonywany w warunkach domowych za pomocą szczoteczki do twarzy Peeling enzymatyczny - krem lub maseczka zawierająca enzymy rozpuszczające obumarłe komórki naskórka. Gommage - peeling wykonywany za pomocą preparatu,który po zaschnięciu delikatnie ściera się z twarzy (gumkuje się) Peel-of - maseczka,która zasycha na twarzy, tworzy błonkę, którą ściąga się w całości z twarzy razem z obumarłymi komórkami naskórka

2. Peelingi średniogłębokie i głębokie: Peelingi ziołowe (peeling azjatycki, green-peel, Polski Peeling Ziołowy) Neoderma Eksfoliacja AHA (bardzo dużo firm kosmetycznych ma w swojej ofercie tego typu peelingi) Eksfoliacja AHA BHA (np. VitaPeel firmy InterBiomedika) Mikrodermabrazja a). Peeling ziołowy: polega na wtarciu specjalnej mieszanki ziół w skórę. Zioła wywołują efekt przekrwienia skóry, odczyn zapalny, oraz stopniowe złuszczanie naskórka.. Peelingi ziołowe prawie zawsze zawierają tylko naturalne, roślinne składniki. Po zabiegu skóra jest mocno napięta i zaróżowiona. Po ok. 2 - 3 dniach naskórek zaczyna się łuszczyć. Wygląd skóry jest podobny do skóry poparzonej na słońcu - podobne zaczerwienienie, podobny proces "schodzenia" naskórka. W trakcie procesu łuszczenia, (czyli ok. 6-7 dni) nie stosuje się żadnych kosmetyków na twarz (można oczywiście używać krem pod oczy i na szyję). Trzeba tylko stosować specjalny lotion przygotowany przez kosmetyczkę. Nie myje się twarzy przez te kilka dni, ponieważ woda niweczy proces łuszczenia. Peeling ziołowy poleca sie szczególnie osobom, które mają ślady po trądziku lub przebarwienia. Zabieg można zastosować również dla cery łojotokowej w celu jej uspokojenia i oczyszczenia. Już po pierwszym zabiegu widać ładne efekty: poprawia się wygląd cery, koloryt, skóra wygładza się.

Przydatna praca? Tak Nie
(0) Brak komentarzy