profil

Najciekawsza przygoda Adama Cisowskiego - opis.

drukuj
satysfakcja 84 % 945 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Według mnie jedną z najbardziej interesujących przygód Adama Cisowskiego było odkrycie metody odpytywania uczniów profesora Gąsowskiego.

Pewnego dnia nauczyciel jak zwykle miał odpytywać swoją 'zawsze' przygotowaną do lekcji klasę. Jednak nie miało granic jego zdumienie, gdy okazało się , że pierwszy zapytany uczeń, nie jest przygotowany do tematu. Chłopiec twierdził, że musiała zajść jakaś pomyłka i, że nie miał być tego dnia pytany. Wzburzony nauczyciel 'wyrwał' do odpowiedzi kolejnego młodzieńca. Był nim Ostrowicki. Tym razem jeszcze bardziej sie zdumiał, gdyż ten z kolei mówił, że to nie jest jego dzień. Profesor zasmucił się, gdyż nie znał powodu, dla którego tak zdolni (zresztą jak wszyscy w tej klasie) uczniowie się poniżyli i przyznali do swej niewiedzy. Powód całego zamieszania wyjaśnił Adaś. Opowiedział historykowi o tym, że na początku roku 'rozgryzł' metodę odpytywania. Oznajmił , że profesor "egzaminuje każdego razu trzech uczniów, a tych trzech wybiera z notesu wedle niezmiennego porządku. Najpierw pierwszego, z kolei dziesiątego i dwudziestego (...) i tak dalej. Ponieważ jest nad tu równo trzydziestu, a każdy w notesie pana profesora ma swój numer, więc łatwo było obliczyć, kto i kiedy będzie pytany..." Nauczyciel rozgniewał się i powiedział, że następnym razem Cisowski ma odgadnąć trzech uczniów, których zapyta na następnej lekcji. Oznajmiwszy to, opuścił salę.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (22) Brak komentarzy
7.3.2012 (18:48)

Dzięki! Jutro muszę to opowiedzieć ustnie...

9.1.2012 (20:47)

-5 bo zrobiłem kilka błędów.

6.11.2011 (18:31)

dzięki świetna praca

6.6.2011 (17:37)

super 5+

18.4.2011 (13:26)

dzięki,bardzo pomocne dostałam(łem) 4

Teksty kultury


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.