profil

/

Zadania Prace

Znaczenie pierścienic.

drukuj
satysfakcja 77 % 231 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Znaczenie pierścienic

Przede wszystkim bezkręgowce te są pokarmem dla innych zwierząt wodnych przykładem mogą być wieloszczety ,jak i ludzi. Organizmy takie nazywamy konsumentami. Niektóre gatunki pierścienic są wykorzystywane jako nawozy np. nereidy japońskie. Faktem jest ,że organizmy te mineralizują dno zbiorników wodnych oraz glebę. Rozkładają szczątki organiczne, sprawiając, że ich obieg w przyrodzie jest znacznie szybszy. W taki sposób tworzy się próchnica. Pierścienice są również używane do tworzenia kompostu. Oczyszczają wodę i ścieki, natomiast pijawki znalazły zastosowanie w medycynie. Niestety niektóre z tych bezkręgowców są pasożytami i przyczyniają się do licznych strat gospodarczych.


Załączniki:
Przydatna praca? Tak Nie
Wersja ściąga: znaczenie_pierścienic..doc
Komentarze (4) Brak komentarzy
5.4.2011 (13:15)

potrzebne mi to było do zadania z biologi:) Będzie kolejna piątka:)

17.3.2011 (15:47)

Dzięki mam nadzieje że dostanie 5 :)
Praca przydatna i logiczna :)
Pzdr PNO

3.3.2011 (17:23)

hehe a ja z przyrody kl. 6a

15.9.2008 (20:23)

Bardzo Fajna Pracka Mam Nadzieje Że Będzie 5 z Biologi :)

Rozkład materiału


Zadania z Biologii
jelna2930 rozwiązanych zadań
Biologia 100 pkt 19.12.2014 (18:05)

Potrzebuje na jutro napisać prace kontrolną z biologii                          ...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KIKI144 rozwiązane zadania
Biologia 300 pkt 17.12.2014 (20:44)

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZI, POTRZEBNE NA JUTRO, BARDZO PROSZĘ  Z góry dzięki, plik w załączniku :) Szczególnie do grupy B

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 225 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

barrom19900 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 17.12.2014 (20:13)

Paprotniki zarodnikowe rosliny naczyniowe

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Kita5350 rozwiązanych zadań
Biologia 10 pkt 17.12.2014 (18:21)

Zaplanuj Wycieczkę po wybranym pojezierzu  i opisz najciekawsze jezioro świat roślin i zwierząt

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

stys1230 rozwiązanych zadań
Biologia 200 pkt 17.12.2014 (15:19)

Potrzebna mi prezentacja multimedialna do godz 18. Temat GENETYKA W SŁUŻBIE PRAWA...Pomożecie?

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 150 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.