profil

Jakie są najważniejsze wartości w życiu człowieka?

drukuj
satysfakcja 63 % 579 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Jakie są najważniejsze wartości w życiu człowieka? Wielu z nas zadaje sobie to trudne pytanie, w skomplikowanych , życiowych sytuacjach. Staramy się uporządkować je od najważniejszych do tych mniej ważnych, ale jednak obecnych w naszym życiu. W tej pracy przedstawię pięć głównych, moim zdaniem wartości, którymi kieruję się istota ludzka.
Miłość, to uczucie trudne do określenia, a nawet niewyobrażalne i nie w pełni zrozumiane. Każdy człowiek ma kogoś , kogo darzy miłością :partnerską, braterską, rodzicielską itd. Jest ona dla niego bardzo ważna, a nawet najważniejsza, ponieważ dzięki niej nabiera ochoty do życia i ma poczucie własnej wartości. Świadomość, że ma się kogoś dla kogo zrobiłbyś wszystko , dodaję nam skrzydeł i pozwala mieć w życiu cos, o co będziemy walczyć ostatkiem sił.
Kolejną wartością w życiu człowieka, która ma na niego duży wpływ jest przyjaźń. Na niej również opiera się miłość. Istota ludzka jest istotą stadną i nie może normalnie funkcjonować bez kontaktu z innymi ludźmi. Każdy z nas musi mieć kogoś do kogo może zwrócić się z każdym problemem i na kogo będzie mógł liczyć w trudnych sytuacjach i przeciwnościach losu.
Rodzina , to najbliższe nam osoby z którymi jesteśmy spokrewnieni. Ich szczęści i bezpieczeństwo są dla nas priorytetowe Darzymy ich za równo miłością jak i przyjaźnią, dlatego te uczucia są wyżej niż rodzina, w ludzkiej hierarchii wartości . Zrobilibyśmy wszystko by nie stała im się żadna krzywda, a ich smutki i szczęścia przeżywamy prawie tak samo jak oni , a nawet i mocniej.
Czwartą już w hierarchii wartości ludzkiej jest wierność. Ceni ja sobie każdy człowiek. Czy to w interesach czy w związku. Człowiek ceni sobie zaufanie i świadomość tego, że jeśli komuś powierzył np. firmę (interesy) czy siebie (związek) , to może mieć pewność, że osoba ta go nie zawiedzie i będzie wierna temu, co spowodowało , to ze oddaliśmy jej cos aż tak ważnego.
Piątą a zarazem już ostatnia wartością która przedstawię w mojej pracy jest patriotyzm. Człowiek rodzi się jako obywatel i mieszkaniec jakiegoś kraju.. Od dziecka ma wpajaną miłość i szacunek do swojej ojczyzny: w szkole, w domu. Nie zawsze jest dumny z sytuacji w swoim kraju, jednak radość i duma ze swojego pochodzenia, która kształtowana była przez rodziców, ale także i przez historię , rośnie wraz z nim.
Wszystkie pięć wartości , które przedstawiłam w powyższej pracy, odzwierciedlają mój obraz o ludzkiej hierarchii wartości i mam nadzieje, że trafność mojego zdania potwierdzi każdy kto przeczyta tą prace.


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (6) Brak komentarzy
22.2.2012 (15:13)

nawet niezła praca tego do zadania szukałem ;) thx

18.9.2011 (15:53)

Bez sens. Chodziło mi o konkretne wartości, a nie pierdolenie o szopenie. Minusik :>

18.4.2011 (14:32)

ej ty na dole dobra jesteś ;d

Formy wypowiedzi