profil

Test z lektury - Romeo i Julia

drukuj
satysfakcja 78 % 1160 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Propozycja testu

1. Historię jakich dwóch skłóconych rodów prezentuje książka?
2. Kim była Rozalia?
3. Gdzie rozgrywa się akcja tragedii?
4. Gdzie Romeo poznaje Julię?
5. Kto udzielił ślubu Romeo i Julii?
6. Kto zabił Tybalta?
7. Za kogo Capuleti chcieli wydać Julię?
8. Co skłoniło Romeo do próby samobójstwa?
9. Gdzie Romeo pojedynkował się z Parysem?
10. Co było następstwem miłości zwięczonej śmiercią dzieci obu rodów?

AD 1. Montekich i Capuletich
AD 2. Była narzeczoną Romeo do czasu zakochania się w Julii
AD 3. W Weronie
AD 4.Na balu maskowym w domu Capuletich.
AD 5. Ojciec Laurentey.
AD 6. Tybalta zabił Romeo
AD 7. Capuleti chcieli wydać Julię za Parysa
AD 8. Skłoniła go nieprawdziwa wiadomość o śmierci Julii.
AD 9. Pojedynkowali się przy grobowcu Capuletich
AD 10. Pogodzenie się rodów


Przydatna praca? Tak Nie
Komentarze (18) Brak komentarzy
2.11.2011 (16:52)

akcja rozgrywa się w Weronie i Mantui a nie tak jak napisał ktoś inny Mentui to po pierwsze a tak prostych pytań żaden nauczyciel nie zada (przeczytaj JESZCZE RAZ książkę zanim coś napiszesz na ściąga.pl)

1.11.2011 (17:18)

Żaden normalny nauczyciel nie zada takich banalnych pytań -.- Poza tym ROZALINA, a nie Rozalia! I nie była ona żadną ,,narzeczoną'' Romea! On był w niej zakochany bez wzajemności! A akcja rozgrywa się w Weronie ORAZ Mentui gdzie Romeo został wygnany, po tym jak zabił Tybalta. Radzę jeszcze raz przeczytać lekturę...

4.10.2011 (06:47)

Na sprawdzianach z lektury pytanie zawsze są bardziej szczegółowe. :< Ale i tak się przyda ;p

2.10.2011 (14:48)

z czego bendzie kartuwka

7.6.2011 (18:18)

dostałam 5 chodzę do 1a

Formy wypowiedzi


Zadania z Języka polskiego
gusio19970 rozwiązanych zadań
Język polski 10 pkt 20.12.2014 (11:30)

Napisz rozprawkę na temat : różne czasy , różni ludzie , a cel? rozważ problem trwałości buntu młodzieńczego jako wartość wpływającą na zmianę...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 8 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

wyyluzuj0 rozwiązanych zadań
Język polski 70 pkt 20.12.2014 (11:09)

BARDZO WAŻNE!! Na podstawie książki "Zbrodnia i Kara" napisz wypracowanie.

Rozwiązań 1 z 2
punktów za rozwiązanie do 53 rozwiązań 1 z 2
Rozwiązuj

Violaa950 rozwiązanych zadań
Język polski 90 pkt 20.12.2014 (10:36)

Renesansowy charakter "pieśni" j . Kochanowskiego . Rozważ problem w oparciu o wybrane utwory ( bez podawania ragmentów)

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 68 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Grinrezar0 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (20:29)

Miałbym prośbe moja dziewczyna, chodzi do Liceum dla dorosłych i dostała takiego zadanie. Jedynym naszym problemem jest to, ze oboje jesteśmy słabi...

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

KasEnka55660 rozwiązanych zadań
Język polski 100 pkt 19.12.2014 (17:11)

Jakich książek  byście użyli do napisania referatu na temat : " Sztuka barokowa-sztuka renesansowa : porównanie . COs konkretnego potrzebuje

Rozwiązań 0 z 2
punktów za rozwiązanie do 75 rozwiązań 0 z 2
Rozwiązuj

Masz problem z zadaniem?

Tu znajdziesz pomoc!
Wyjaśnimy Ci krok po kroku jak
rozwiązać zadanie.